Kličko odvolal prestížny súboj, Fury je pre neho psychopat

Klicko fury
Vladimir Kličko sa pre zranenie nestihne pripraviť na súboj s Britom, ktorý bol naplánovaný na 24. októbra. Foto: SITA/AP

BERLÍN 25. septembra (WebNoviny.sk) – Vladimir Kličko pre zranenie odvolal súboj o obhajobu titulov majstra sveta superťažkej hmotnostnej kategórie profesionálnych boxerských organizácií IBF, IBO, WBO, WBA „Super“ a magazínu The Ring s Tysonom Furym. Manažérska skupina 39-ročného ukrajinského šampióna v piatok oznámila, že Kličko si na štvrtkovom tréningu pretrhol väz na ľavom lýtku a nestihne sa pripraviť na konfrontáciu s 27-ročným Britom pôvodne naplánovaný na 24. októbra 2015. Uskutočniť sa mal na futbalovom štadióne Esprit Arena v nemeckom Düsseldorfe.

Viem, že mnoho fanúšikov si už zariadilo cestu, aby ma prišli podporiť. To isté platí pre môjho oponenta, ktorý sa chystal týždne. Veľmi ma mrzí, že nebudem bojovať v tom termíne. Urobím všetko, aby som bol čo najskôr opäť fit,“ priznal mladší z bratskej dvojice Kličkovcov.

Video: Fury na mediálnu akciu prišiel prezlečený za Batmana

Vladimir sa presunul do Mníchova, kde ho bude liečiť Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt. „Diagnostikovali sme svalovo-šľachovú zdravotnú indispozíciu v oblasti ľavého lýtka. Začali sme kúru a dôrazne odporúčame, aby si pán Kličko doprial pauzu od športu. Veríme, že v tomto kalendárnom roku stihne titulový zápas,“ uviedol spomenutý lekár.

Hlava Kličkovej manažérskej skupiny Bernd Boente vyjadril nádej, že sa podarí nájsť alternatívy dátum pre duel v Düsseldorfe. „Nanešťastie, takéto veci sa stávajú v individuálnych športoch,“ povedal Boente.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimir Kličko