Klientske centrá budú fungovať v normálnom režime, výnimkou sú pracoviská evidencie zbraní a streliva

Klientské centrum
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

Klientske centrá rezortu vnútra budú od utorku 20. apríla verejnosti prístupné v štandardných úradných hodinách, teda v pondelok, utorok a štvrtok od 8:00 do 15:00, v stredu od 8:00 do 17:00 a v piatok od 8:00 do 14:00. Ako ďalej rezort vnútra informuje v tlačovej správe, výnimkou sú pracoviská evidencie zbraní a streliva, ktoré nemajú úradné hodiny v utorok po 12:00 a vo štvrtok.

Podmienkou je negatívny test

„Oddelenia Policajného zboru na úseku dokladov, dopravných evidencií a zbraní a streliva vybavia všetky požiadavky s výnimkou vydávania certifikátov pre kvalifikovaný e-podpis, keďže na to existuje bezplatná elektronická služba,” informovalo ministerstvo. Pokiaľ ide o pracoviská odborov okresných úradov, tie podľa rezortu poskytujú služby bez obmedzenia.

Viac o téme: Koronavírus

Ministerstvo zdôrazňuje, že podmienkou vstupu na pracoviská je negatívny test nie starší ako sedem dní, doklad o zaočkovaní či potvrdenie o prekonaní alebo diagnostike ochorenia COVID-19.

Poplatky sa pri e-službe znižujú

„V interiéroch môže byť len obmedzený počet osôb, konkrétne jedna osoba na 15 metrov štvorcových, preto vstup na pracoviská budú usmerňovať supervízori a poverené osoby. Každý návštevník je povinný rešpektovať ich pokyny a hygienické nariadenia,” uvádza ministerstvo.

Rezort doplnil, že napriek uvoľneniam verejnosti odporúča uprednostniť elektronickú či písomnú komunikáciu s pracoviskami okresných úradov a policajných oddelení dokladov. „Pripomíname, že správne poplatky sa pri použití e-služby znižujú o polovicu, najviac o 70 eur,” dodalo ministerstvo vnútra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPolicajný zbor SR