Klip Florence And The Machine je údajne rasistický

Florence and the Machine
Florence and the Machine Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) – Nový videoklip skupiny Florence And The Machine ku singlu No Light, No Light označuje webová stránka Racialicious.com za rasistický. Vo zverejnenom článku sa píše, že video je plné rasistických obrazov a prezentuje nadradenosť bielej rasy.

V klipe, ktorý režírovalo islandské duo Arni & Kinski, stvárňuje speváčka Florence Welch obeť muža natretého čiernou farbou, ktorý na nej praktizuje voodoo techniky. Podľa Racialious.com ide o glorifikovanie ústrednej postavy – belošky, ktorá predstavuje dobro a zároveň o hanobenie pohanského muža čiernej pleti.

V článku autor ďalej vyjadruje počudovanie nad tým, že počas prípravy klipu nikoho z kreatívneho tímu neznepokojila jeho problematickosť.

Stránka Jezebel.com zas upozorňuje na zobrazenie techniky voodoo ako druhu čarodejníctva. Argumentujú, že v skutočnosti ide o druh náboženstva s morálnym kódexom a bohmi, pričom mnohé jeho obrady majú chrániť od zlých duchov.

Fanúšikovia Florence Welch sa svojho idolu zastávajú. „Nemyslím, že Florence je rasistka. Je to žena, ktorá miluje soul, rešpektuje čiernych umelcov, pravidelne ich označuje za svoje najväčšie vzory,“ znela jedna z obhajob na Tumblr. Ďalšia fanúšička dokonca tvrdí, že „zlý čierny muž“ je v skutočnosti zelený.

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.nme.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Florence Welch