Kližan dvojhru v Casablance zvládol, štvorhru nepotiahol

Skvelý deň našich na Australian Open, všetci postúpili ďalej
Slovenský tenista Martin Kližan počas zápasu prvého kola na Australian Open, v ktorom vyhral nad Japoncom Tacumom Itom 7:6 (6), 6:2, 6:4. Melbourne, 19. január 2015. Foto: SITA/AP

CASABLANCA 8. apríla (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Grand Prix Hasan II. v marockej Casablance, keď v stredajšom dueli 2. kola zdolal Nemca Dustina Browna v prvom vzájomnom súboji po tuhom boji za 127 minút 6:4, 4:6, 7:6 (5).

Dvadsaťpäťročný Bratislavčan nasadený ako druhý získal prvý set premenením druhého setbalu, v druhom využil jeho súper hneď prvú takú šancu. Tretí set dospel až do tajbrejku, v ktorom Kližan prehrával 2:4, no podarilo sa mu zmobilizovať svoje sily a stretnutie dotiahol do víťazného konca.

Súperom Slováka vo štvrťfinále bude nenasadený Španiel Nicolás Almagro. Obaja sa doteraz na hlavnom okruhu stretli len raz, v Barcelone 2014 triumfoval španielsky tenista. Kližan má už teraz istotu nezdanenej prémie 12 990 eur a k tomu si pripíše minimálne 45 bodov do príslušného rebríčka.

V osemfinálovom 1. kole štvorhry sa Kližanovi darilo menej. Spolu s Rakúšanom Philippom Oswaldom podľahli španielsko-rakúskej dvojici Pablo Andújaro, Oliver Marach za 74 minút 6:7 (5), 1:6.

Výsledky stredajších osemfinálových stretnutí na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Grand Prix Hasan II. v marockej Casablance (dotácia 494 310 eur, antuka):

Dvojhra – 2. kolo (osemfinále):

Martin Kližan (SR-2) – Dustin Brown (Nem.) 6:4, 4:6, 7:6 (5) za 127 minút

Štvorhra – 1. kolo (osemfinále):

Pablo Andújar, Oliver Marach (Šp./Rak.) – Martin Kližan, Philipp Oswald (SR/Rak.) 7:6 (5), 6:1 za 74 minút