Kližan nepostúpil do finále v Metz, prehral so Simonom

Najkrajšie momenty tretieho dňa US Open
Slovák Martin Kližan počas zápasu 2. kola na US Open proti Francúzovi Jérémymu Chardymu. New York, 2. september 2015. Foto: SITA/AP

METZ 26. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako šiesty prehral v semifinále dvojhry na halovom podujatí ATP World Tour 250 vo francúzskom Metz s domácou turnajovou dvojkou Gillesom Simonom za 96 minút 4:6, 4:6.

Po tesnej prehre v prvom sete sa Kližan v tom druhom ujal vedenia 3:0, ale náskok brejku čoskoro stratil a od tej chvíle do konca zápasu uhral už len jediný gem.

Toto bol tretí vzájomný zápas svetovej desiatky Simona s Kližanom (35. v renkingu) a všetky tri sa skončili víťazstvami 30-ročného Francúza. Predtým naposledy Kližan ťahal proti Simonovi za kratší koniec v 2. kole na tohtoročnom Roland Garros v Paríži 5:7, 2:6, 3:6.

Do najlepšej štvorky na turnaji ATP World Tour sa Kližan prebojoval premiérovo od aprílovej antukovej Barcelony. Dvadsaťšesťročný Bratislavčan si z Metz odnáša prémiu 22 800 eur brutto a 90 bodov do svetového rebríčka. V rebríčku ATP by sa mal posunúť na 34. priečku.