Kližan v Ríme skončil, po dvojhre neuspel ani vo štvorhre

Martin Kližan
Slovenský tenista Martin Kližan nedohral zápas prvého kola na turnaji v Madride. Foto: SITA/AP

RÍM 12. mája (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Martin Kližan neuspel v 1. kole dvojhry na turnaji prestížnej série ATP World Tour Masters 1000 Internazionali BNL d´Italia na antuke v Ríme (dotácia 3 830 295 eur).

V utorkovom súboji Kližan podľahol ukrajinskému kvalifikantovi Alexandrovi Dolgopolovovi za 74 minút 4:6, 1:6. Po vyrovnanom prvom sete v tom druhom Kližan (32. v rebríčku ATP) od stavu 1:1 trikrát prehral svoje podanie a nezískal už ani bod.

V treťom vzájomnom súboji ide vôbec o prvú prehru 25-ročného Slováka s o rok starším Ukrajincom, ktorý je momentálne vo svetovom renkingu na 80. priečke, ale bol už aj trinásty. Kližan si z talianskej metropoly odnáša 10 bodov do rebríčka a nezdanenú prémiu 11 650 eur.

Ešte v ten istý deň prehrali Martin Kližan a Rakúšan Philipp Oswald v 1. kole štvorhry s takisto nenasadeným uruguajsko-španielskym párom Pablo Cuevas, David Marrero za 85 minút tesne 4:6, 6:4, 11:13 (zápasový tajbrejk). Zdolaní nezužitkovali jeden mečbal na príjme.

Dvojhra – 1. kolo:

Alexandr Dolgopolov (Ukr.) – Martin Kližan (SR) 6:4, 6:1 za 74 minút

Feliciano López (Šp.-11) – Nick Kyrgios (Aus.) 6:4, 7:6 (4)

Viktor Troicki (Srb.) – Bernard Tomic (Aus.) 7:6 (3), 6:7 (4), 7:6 (4)

Roberto Bautista-Agut (Šp.-14) – Marcel Granollers-Pujol (Šp.) 6:1, 6:3

David Goffin (Belg.) – Andrea Arnaboldi (Tal.) 5:7, 6:2, 6:1

Dvojhra – 2. kolo:

Stan Wawrinka (Švaj.-8) – Juan Monaco (Arg.) 4:6, 6:3, 6:2

Kevin Anderson (JAR-15) – Philipp Kohlschreiber (Nem.) 3:0 – skreč, Kohlschreiber odstúpil

Novak Djokovič (Srb.-1) – Nicolás Almagro (Šp.) 6:1, 6:7 (5), 6:3

Štvorhra – 1. kolo:

Pablo Cuevas, David Marrero (Urug./Šp.) – Martin Kližan, Philipp Oswald (SR/Rak.) 6:4, 4:6, 13:11 (zápasový tajbrejk) za 85 minút

Viac k osobe Bernard TomicDavid GoffinFeliciano LópezJuan MonacoKevin AndersonMarcel Granollers-PujolMartin KližanNick KyrgiosNicolás AlmagroNovak DjokovičPhilipp KohlschreiberRoberto Bautista-AgutStan WawrinkaViktor Troicki