Kližan začal víťazne kvalifikáciu Roland Garros, v trojsetovej bitke zdolal Nagala

Martin Kližan
Slovenský tenista Martin Kližan. Foto: archívne, SITA/AP

PARÍŽ 21. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan zvíťazil za 121 minút 4:6, 6:4, 6:1 nad Indom Sumitom Nagalom v pondelňajšom stretnutí 1. kola kvalifikácie dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži (27. mája – 10. júna).

Nagal bol najvyššie 213. na svete

Pre aktuálne 117. hráča poradia ATP Kližana to bol premiérový vzájomný duel s 20-ročným 223. mužom singlového renkingu Nagalom, ktorý dosiaľ najvyššie figuroval na 213. priečke. Kližan bude v 2. kole kvalifikácie hrať s 18-ročným Srbom Miomirom Kecmanovičom, ktorý zdolal Maďara Attilu Balázsa 6:2, 3:6, 6:3.

Dvadsaťosemročný ľavoruký Petržalčan Kližan na úvodnú stratu svojho podania za stavu 1:1 v prvom dejstve reagoval rebrejkom a dorovnal na 2:2. Ind však prelomil Slovákovo podanie aj druhýkrát a doviedol set pri prvom setbale do úspešného konca (6:4).

Vlani v Paríži vypadol v 2. kole

V druhom sete neuhral Kližan svoje podanie za stavu 1:1, následne si obaja súperi držali servis až do stavu 4:3 pre Nagala, keď Kližan troma získanými hrami v sérii otočil stav a zvíťazil v druhom sete 6:4. Rozhodujúce dejstvo bolo v réžii slovenského hráča, ktorý nedal svojmu súperovi šancu a zvíťazil v ňom hladko 6:1.

Kližan bol osemfinalista newyorských US Open 2012. Vo francúzskej metropole, kde v sezóne 2006 dobyl trofej medzi juniormi, bol najďalej v 3. kole v roku 2014. Vlani vypadol v 2. kole, keď podľahol favorizovanému Britovi Andymu Murraymu 7:6 (3), 2:6, 2:6, 6:7 (3).