Kližanovi sa vo Francúzsku darí, zabojuje o finále

Martin Kližan
Slovenský tenista Martin Kližan absolvoval premiérový vzájomný duel so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom. Foto: SITA/AP

METZ 25. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako šiesty zvíťazil v zápase piatkového štvrťfnále dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Moselle Open vo francúzskom Metz (dotácia 494 310 eur, tvrdý povrch Greenset v hale) nad 32-ročnou španielskou štvorkou tohto podujatia Guillermom Garcíom-Lópezom, 31. v renkingu, za 137 minút 4:6, 6:3, 7:6 (4).

V tajbrejku rozhodujúceho setu pritom prehrával 2:4. Napokon nadviazal na podobne tesný úspech 6:4, 4:6, 7:6 (4), ktorý proti tomuto súperovi dosiahol vo februári 2014 na antuke v Riu de Janeiro.

Do najlepšej štvorky sa Kližan prebojoval premiérovo od aprílovej antukovej štatutárne ešte významnejšej Barcelony. V sobotňajšom semifinále bude hrať s Francúzom Gillesom Simonom. Nasadená dvojka Simon zdolal Luxemburčana Gillesa Mullera 6:4, 6:4. Kližan odohral proti Simonovi doteraz dva zápasy a oba prehral. Zatiaľ naposledy v tomto roku v 2. kole na Roland Garros v Paríži 5:7, 2:6, 3:6.

Dvadsaťšesťročný Bratislavčan Kližan už má istotu prémie 22 800 eur brutto a 90 bodov do svetového rebríčka, v ktorom figuruje na 35. priečke (dosiaľ najvyššie bol na 24. pozícii). V online verzii sa v okamihu premenenia mečbalu mierne posunul na 34. miesto. Držiteľ troch trofejí vo dvojhre z hlavnej profesionálnej úrovne Kližan získal minulý týždeň dva singlové body proti Poliakom v Gdyni v play-off o svetovú skupinu Davisovho pohára reprezentačných družstiev mužov, hostia však napokon prehrali 2:3.

Dvojhra – štvrťfinále:

Martin Kližan (SR-6) – Guillermo García-López (Šp.-4) 4:6, 6:3, 7:6 (4) za 136 minút