Klobučník obsadil vo finále prsiarskej stovky tretie miesto

Tomáš Klobučník
Tomáš Klobučník Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant Tomáš Klobučník dosiahol najlepší čas v predpoludňajších piatkových rozplavbách na 100 m prsia na pretekoch plaveckého Svetového pohára FINA 2013 v krátkom bazéne v Dubaji.

Dvadsaťtriročný zverenec Dirka Langeho dohmatol za 59,43 s a suverénne postúpil do finále.

Druhý slovenský prsiar Pavol Fázik finišoval výkonom 1:03:03 min na 16. mieste a v osemčlennom finále bude chýbať.

Klobučník si vyskúšal aj disciplínu 200 m polohové preteky, v ktorej obsadil 11. miesto výkonom 2:03:11. Zo slovenských mužov sa v rozplavbách predstavil ešte Ivan Fratrič, ktorý na 100 m skončil devätnásty za 59,38.

V hre boli aj tri slovenské ženy. Na 100 m voľný spôsob skončila Barbora Mišendová v 70-člennej konkurencii na 28. mieste (57,24). Viac sa jej darilo na 50 m motýlik, keď si pripísala 12. miesto výkonom 27,50. Barbora Podmaníková dohmatla na 50 m prsia dvanásta za 33,28.

Na poslednú ôsmu postupovú priečku do finále jej chýbalo 1,67 s. Na prsiarskej dvojstovke sa však v menej početnej konkurencii predrala do finále, keď postúpila zo šiesteho miesta výkonom 2:36:33. Katarína Listopadová plávala 200 m motýlik a výkonom 2:20:20 min obsadila 12. miesto. Na stometrovej polohovke si vyplávala 13. miesto výkonom 1:03:01.

Tomáš Klobučník obsadil vo finále prsiarskej stovky tretie miesto. Dvadsaťtriročný zverenec Dirka Langeho dohmatol za 59,23 s a nad jeho sily boli iba austrálsky víťaz Kenneth To (58,29) a Brit Michael Jamieson (58,70).