KMH Budapešť chce hrať slovenskú ligu, rozhodnutie čoskoro

Hokej
Foto: facebook.com/Kanadai Magyar Hokiklub

BRATISLAVA 21. mája (WebNoviny.sk) – Druhá najvyššia slovenská hokejová súťaž možno bude mať v sezóne 2016/2017 zahraničného účastníka. V porovnaní s predchádzajúcim ročníkom prišla I. liga o niekoľko účastníkov (Nové Zámky, Bardejov, Senica či Humenné), neistá je údajne situácia v Prešove.

Záujem štartovať v I. HL prejavil víťaz II. ligy HK 96 Nitra, v súťaži by mala hrať aj rezerva MHC Martin a najnovšie je údajne v hre aj príchod tímu z Maďarska – KMH Budapešť. Jasnejšie v danej téme bude po valnom zhromaždení Združenia oddielov a klubov I. ligy (ZOK I. HL), ktoré sa uskutoční v stredu. „S Budapešťou rokujeme a je možné, že príde do ligy ako jedenáste mužstvo. Definitíva padne v stredu. Ak by Budapešť išla do I. ligy, odohrala by iba základnú časť a postúpiť do Tipsport ligy by teda nemohla,“ cituje predsedu ZOK I. HL Róberta Ľuptáka portál prvaliga.sk.

Prihlášku do I. HL 2016/2017 podalo v stanovenom termíne do konca apríla dovedna deväť tímov. „Sú nimi Detva, Michalovce, Trnava, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš, Prešov, Považská Bystrica, Topoľčany a nováčikom bude MHC Martin „B“. Nad Nitrou zatiaľ visí otáznik. Senica sa zatiaľ prihlásila len do II. ligy, no čakáme, či nezmení svoj postoj. Viac-menej počítame s desiatimi účastníkmi. Bardejov definitívne končí,“ pokračoval Ľupták. V súvislosti s novým ročníkom I. HL je neistá aj účasť tímu HK Orange 20, ktorý odohral časť uplynulej sezóny v druhej najvyššej súťaži.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom