Kňažko má podporu pravicových strán, Sieť stiahla kandidátku

Knazko
Milan Kňažko počas tlačovej konferencie, na ktorej oznámil svoju kandidatúru na primátora Bratislavy. Bratislava, 30. máj 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 28. októbra (WEBNOVINY) – Nezávislý kandidát na primátora Bratislavy Milan Kňažko získava podporu pravicových strán v Bratislave. Po tom, čo koalícia štyroch strán v pondelok stiahla z volieb o post primátora hlavného mesta svoju kandidátku Tatianu Kratochvílovú, v utorok na tlačovej konferencii tri zo štyroch strán Pravej koalície vyjadrili svoju podporu práve Kňažkovi.

„V hlavnom meste je v primátorských voľbách jediný, kto má reálnu šancu zvíťaziť nad kandidátom vládnej strany a vrátiť radnicu na správnu cestu, pán Milan Kňažko,“ uviedol k rozhodnutiu koalície predseda strany Sieť Radoslav Procházka.

Kňažko má podporu pravice

Kratochvílovú vo voľbách podporovala koalícia strán Sieť, SDKÚ-DS, Most-Híd a SaS. Prvé tri menované strany v utorok svoju podporu verejne vyjadrili práve Kňažkovi. Kňažka v novembrových voľbách podporuje už od začiatku KDH a už aj NOVA, ktorá ho v pondelok svojim voličom odporučila voliť. „Je dobré, aby sme podporili toho kandidáta stredopravej scény v Bratislave, u ktorého je najpravdepodobnejšie, že zvíťazí a že môže poraziť kandidáta vládnej strany, a tým je Milan Kňažko,“ povedal dnes na tlačovej konferencii bratislavský krajský predseda SDKÚ-DS Michal Luciak.

Podobný názor zdieľa aj strana Most-Híd. Strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa však k ostatným stredopravým stranám nepridala. „Už v minulosti naša strana deklarovala, že Milana Kňažka podporovať nebudeme a za týmto stanoviskom si stojíme,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa strany SaS Katarína Svrčeková a dodala, že nebudú podporovať ani žiadneho z ostatných kandidátov.

Smer podľa Lipšica ovláda všetko

Hnutie NOVA odporučí svojim voličom a sympatizantom, aby v novembrových voľbách volili za primátora Bratislavy herca Milana Kňažka (nezávislý). Rozhodli o tom predsedovia bratislavských okresných organizácii hnutia. Agentúru SITA o tom informovalo tlačové oddelenie hnutia NOVA.

„Strana Smer ovláda v tomto štáte všetko. Vďaka nominantom súčasného primátora aj Bratislavu. Jedinú reálnu alternatívu, že sa to zmení, predstavuje Milan Kňažko,“ odôvodnil rozhodnutie predseda hnutia NOVA Daniel Lipšic. Hnutie NOVA je súčasťou Bratislavskej občianskej koalície, ktorú vytvorilo sedem strán a hnutí spolu s nezávislými aktivistami a odborníkmi.

Spoločne podali kandidátku na poslancov do bratislavského mestského zastupiteľstva. Bratislavskú občiansku koalíciu tvoria strany Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Zmena zdola, DÚ, hnutie NOVA i strany OKS, Konzervatívni demokrati Slovenska, SMK a nezávislí občianski kandidáti. Podporu Kňažkovi v novembrových voľbách už v minulosti vyjadrila strana KDH.

V Bratislave zabojuje 9 kandidátov

V Bratislave sa tak po stiahnutí kandidatúry Tatiany Kratochvílovej uchádza o primátorské kreslo deväť kandidátov. Post chce obhájiť súčasný primátor Milan Ftáčnik (nezávislý s podporou Smeru-SD), zabojovať chce aj herec Milan Kňažko.

O primátorské kreslo sa uchádza aj mestský poslanec Ivo Nesrovnal (nezávislý) či predseda občianskeho združenia Nie ropovodu Miroslav Dragún (nezávislý). Ako nezávislí kandidáti sa o post uchádzajú Peter Čiernik, Kristína Ulmanová či fotograf Andrej Palacko. O primátorskú stoličku sa v novembri uchádzajú aj Ivan Bielik (Ľudová strana Naše Slovensko) a Gabriel Karacsóny (Priama Demokracia).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicIvo NesrovnalKatarína SvrčekováMichal LuciakMilan FtáčnikMilan KňažkoMiroslav DragunRadoslav Procházka
Firmy a inštitúcie NOVA Nová väčšina