Kniha ako vianočný darček pre dámy

Kniha, čítanie, žena, posteľ, zaspávanie, relax, l
Foto: marriagelifeministries.org

BRATISLAVA 18. decembra (WEBNOVINY) – Blížia sa Vianoce a je tu obdobie, keď sa zvyčajne plnia kníhkupectvá ľuďmi hľadajúcimi dokonalý darček. Práve vtedy vám však pre všade vládnuci zhon možno zaneprázdnení predavači nebudú môcť poradiť a v množstve kníh sa orientuje len ťažko.

Máme pre vás zopár rôznorodých tipov určených špeciálne pre ženy. Skúste nájsť správny darček pre mamu, sestru, babičku, kolegyňu, svokru či kamarátku.

Maxim E. Matkin – Žiadne prudké pohyby

Najnovšia kniha mimoriadne populárneho slovenského autora Maxima E. Matkina o hasičoch, lekároch a železničných modelároch.

Okrem toho aj o láske a o túžbe, o nakupovaní bielej techniky, o mačke s podivným osudom, o cestách preč aj návratoch domov a o všetkom, čo ste chceli vedieť o sexe, ale nemal vám to kto povedať.

Bežná cena titulu je 11,95 eura.

Nigella
Foto: Ikar

Nigella Lawson – Hostina – každé jedlo je sviatok

Táto kniha je o rodinách a o jedle, o náboženských sviatkoch a súkromných oslavách, o tom, ako oslavujeme každodenné radosti, ale aj významné príležitosti.

Nabitá informáciami, zároveň však nekomplikovaná a plná nápadov, napísaná s radosťou a vášňou, ale zároveň výstižne a prakticky.

Obsahuje vyše 300 receptov z celého sveta, ktoré dopĺňa viac než 200 fotografií.

Bežná cena titulu je 19,90 eura.

Modlitby lona
Foto: Tatran

Charlotte Roche – Modlitby lona

O sexe otvorene a kontroverzne – autorka Vlhkých miest opäť šokuje. Dej osciluje medzi dvoma pólmi – sexom a rodinnou katastrofou, ktorá natrvalo poznačila život hrdinky aj život autorky. Tá priznala, že jej próza je z veľkej časti autobiografická, a nazvala ju „strašidelnou dráhou citov“.

Rozprávačka príbehu Elisabeth, rovnako ako autorka, sa musí vyrovnať s tvrdým úderom osudu. Je rozhodnutá za každú cenu udržať svoje manželstvo a vychovať dcéru úplne ináč, ako jej matka vychovala ju. Vnútorný dialóg s milovanou i nenávidenou matkou sa vinie celou knihou.

Muky sebapozorovania a porovnávania s inými sú všadeprítomné, čitateľ si nevdojak kladie otázku – robím to aj ja?

Bežná cena titulu je 11,50 eura.

Emma Tekelyová – Dámy, koniec trapasom!

O módnych trapasoch z pera Emmy Tekelyovej. Môžete očariť každého a dosiahnuť všetko, čo chcete, ak sa viete náležite obliecť. Móda je však tiež potvora. A my jej veríme. Ibaže jedného dňa– ups… Keď sa zo všetkých síl usiluješ byť hviezdou, pritrafí sa ti faux pas.

Bežná cena titulu je 10,90 eura.

Atlas mrakov
Foto: Mladá fronta

David Mitchell – Atlas mrakov

Šesť príbehov odohrávajúcich sa v šiestich rôznych obdobiach, mix žánrov, množstvo postáv, hlboké posolstvo – pre náročné čitateľky (samozrejme aj čitateľov) je tu Mitchellov Atlas mrakov, ktorý sa dostal na shortlist prestížnej literárnej Man Bookerovej ceny. Momentálne sa predáva v češtine s obálkou z filmu, ktorý sa práve premieta v kinách.

Bežná cena titulu je 16,79 eura.

EL James – Fifty Shades of Grey: Päťdesiat odtieňov sivej

Kniha, ktorá v ostatnej dobe rozpútala predovšetkým medzi ženami v strednom veku doslova šialenstvo a prezývajú ju “pornom pre mamičky”. Opisuje nerovný vzťah nevinnej študentky Anastázie Steeleovej a multimilionára Christiana Greya, ktorý preferuje BDSM praktiky a túži po dominancii a ovládaní partnerky.

Bežná cena titulu je 15,99 eura.

Medium Love
Foto: Slovart

Barbora Kardošová – Medium Love – Láska ako stejk

Autorka úspešného titulu Sladko v ústach uviedla na trh novinku s názvom Medium Love. V tomto príbehu znamená medium vek hlavného hrdinu Spajka, ktorý nechce zostarnúť. Medium je aj jeho život, pretože pracuje ako moderátor. Aj miluje tak akosi medium. Skôr nemiluje.

Medium je aj stredne prepečený krvavý stejk, aký Spajk zbožňuje. Ako toto všetko súvisí s mladou študentkou Poppy? Jej babička bola vedúca v predajni Mäso údeniny. Babička je mŕtva a ona má teraz v jej byte médium a v mrazáku kvalitnú roštenku na stejk. A nebude to láska, čo dá týchto dvoch dohromady. Skôr krv.

Bežná cena titulu je 11,95 eura.

Manželská zápletka
Foto: Slovart

Jeffrey Eugenides – Manželská zápletka

Pekná a bystrá Madeleine Hannová pochádza z napohľad normálnej a dobrej rodiny z New Jersey.

Leonard Bankhead je príťažlivý mladík, do ktorého sa Madeleine zaľúbi celou silou svojich dozrievajúcich a neraz rozporuplných emócií, a Mitchell Grammaticus študuje religionistiku a chce byť svätcom.

Všetci traja chodia na Brownovu univerzitu a neskôr sa stanú súčasťou prekvapivého a sviežeho manželského trojuholníka. No a príbeh o ňom je vtipné rozprávanie o dospievaní generácie tridsiatnikov.

Bežná cena titulu je 14,95 eura.

Kathy Reichs Osudná cesta
Foto: Slovart

Kathy Reichs – Osudná cesta

Pre milovníčky napätia je tu Kathy Reichs, ktorá nedávno svojou návštevou potešila aj slovenských fanúšikov. V horách v Severnej Karolíne havarovalo lietadlo. Forenzná antropologička doktorka Temperence Brennanová prichádza na miesto nešťastia medzi prvými.

Keď v blízkosti lietadla objaví zohavenú dolnú končatinu, čo nepatrí nikomu z mŕtvych pasažierov, Brennanová začína náročné vyšetrovanie, ktoré od začiatku prináša oveľa viac otázok ako odpovedí. Je totiž presvedčená, že okolité lesy ukrývajú aj zvyšok záhadného tela, a rozbieha vlastné pátranie.

Bežná cena titulu je 11,95 eura.

Kamaráti z vlny

Nielen pre staršiu generáciu je tu tento návod na vlastnoručne zhotovené hračky z vlny. Nájdete v nej predlohy na pletených a háčkovaných mackov, opičky, psíkov, milé mačiatka či bábiky z celého sveta. Stačí vziať ihlice či háčik a vybrať si niektorú zo šesťdesiatich rozkošných postavičiek.

Predloha a dôkladný návod postupu práce vám zaručia, že vytvoríte nežné, veselé, neodolateľné a originálne darčeky bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený pletiar.

Bežná cena titulu je 12,95 eura.

Lasicová
Foto: Evitapress

Ďalšie tipy

– Jack Canfield – nová séria Slepačích polievok pre dušu

– Jane Austen – Lady Susan, Watsonovci, Sanditon: tri romány, ktoré vznikli v rôznych obdobiach, dva posledné sú nedokončené

– Benjamin Mee – Kúpili sme zoo: pravdivý príbeh tom, ako rodine zasiahnutej tragédiou pomôže neuveriteľná liečivá energia zvierat

– Nicholas Sparks – To najlepšie zo mňa: predkladá otázku, či možno prepísať minulosť a či je láska naozaj to najcennejšie, čo môže človek darovať

– knižky vydavateľstva Evitapress, ktorému sa podarilo ženy osloviť svojimi “kabelkovými” titulmi – tento rok vyšli Slzy otcov, Mrcha na koni, Cigánka, Sushi v dushi, Diagnóza: rodina, Recept na Araba, Prachy pani Schwarzovej , Donevidenia, Squelé babenky, Pretiahnutý čas…

– Dana Hlavatá – Milenec na úver: na svoje si prídu milovníčky detektívok

Informácie pochádzajú z webstránok martinus.sk a en.wikipedia.org a od Erika Fazekaša z Vydavateľstva SLOVART.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dana Hlavatá