Vládni poslanci si na "nečisto" vyskúšajú voľbu generálneho prokurátora

Boris Kollár
Predseda parlamentu Boris Kollár. Reprofoto: www.facebook.com.

Vládni poslanci si v utorok skúsia hlasovanie o kandidátoch na generálneho prokurátora a na základe výsledkov tohto testu budú ďalej pokračovať rokovania lídrov koalície. Parlament by mal o kandidátoch hlasovať vo štvrtok 3. decembra.

Dnes budeme mať výsledky indikatívneho hlasovania koaličných poslancov a večer sa k tomu stretneme,“ povedal portálu Webnoviny.sk predseda parlamentu a šéf koaličnej strany Sme rodina Boris Kollár.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová o skúšobnom hlasovaní Webnovinám povedala, že ide „o jednu z možností“.

Viac o téme: Voľba generálneho prokurátora

O post kandidáta, ktorého má zvoliť parlament, sa uchádza šesť prokurátorov generálnej prokuratúry – Jozef ČentéšTomáš HonzRastislav RemetaJán ŠantaJán HrivnákMaroš Žilinka a sudca Najvyššieho súdu SR Juraj Kliment.  Ani jedného z kandidátov nenavrhla opozícia.

Vládni politici označili sedem kandidátov na generálneho prokurátora za kvalitných, ale zhodnúť sa na jednom mene doteraz nedokázali. Lídri koalície zatiaľ odolávajú možnosti, že by poslancom nechali pri hlasovaní voľnú ruku a spoločného kandidáta by im neodporučili.

Dva termíny hlasovania o novom šéfovi prokuratúry mali byť minulý týždeň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Kollár
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SRNR SR Národná rada Slovenskej republikyNS Najvyšší súd SR