Koalícia verí, že najbližšie zvolia chýbajúci počet kandidátov, poslanci sa údajne pomýlili

Ústavný súd SR
Budova Ústavného súdu SR v Košiciach. Foto: ilustračné, SITA/Viktor Zamborský.

BRATISLAVA 20. júna (WebNoviny.sk) – Koaliční poslanci veria, že v opakovanej voľbe v utorok plénum NR SR zvolí chýbajúci počet kandidátov na ústavných sudcov.

Poslanec a podpredseda SNS Jaroslav Paška verí, že koalícia sa bude snažiť svoju časť povinnosti v opakovanej voľbe vylepšiť. Podľa neho mohlo plénum zvoliť aj štyroch kandidátov, ak by sa poslanci nepomýlili v hlasovaní.

„Bolo viacero pokazených hlasovacích lístkov, kde boli označené mená, ktoré mali nádej byť zvolené. Keby neboli tie pokazené lístky, tak pravdepodobne by sme mali zvolených najmenej štyroch kandidátov na ústavných sudcov. Bohužiaľ, aj poslancom sa môže stať, že sa pomýlia,“ povedal. Podotkol, že on dal hlas šiestim kandidátom.

„V utorok sa iste pohneme ďalej, len si musíme v poslaneckých kluboch sadnúť a prehovoriť do svedomia, aby ak sa niekto pomýli, neodovzdal hlasovací lístok, ktorý nie je skontrolovaný. Aby si ho dôkladne skontroloval. Takéto prípady sa nemôžu opakovať,“ dodal Paška.

Poslankyni Irén Sárközy (Most-Híd) je ľúto, že nezvolili potrebný chýbajúci počet kandidátov. „Asi sa niektorí poslanci pomýlili,“ uviedla s tým, že si nevie vysvetliť, prečo plénum zvolilo iba jedného kandidáta. Podobne ako Paška verí, že v utorok zvolia zvyšných kandidátov.

Poslanec Erik Tomáš (Smer-SD) na otázku, koľkých kandidátov krúžkoval, odpovedal, že nebude špecifikovať, pretože bola tajná voľba. Čakal však, že zvolia viacerých kandidátov. „Ak by boli v koalícii komunikačné nezhody, určite by sme to neriešili cez médiá,“ povedal novinárom.

VIAC O TÉME: VOĽBA ÚSTAVNÝCH SUDCOV

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik TomášIrén SárközyJaroslav Paška
Firmy a inštitúcie Most-HídSMER-SDSNS Slovenská národná strana