Koalícia vnáša do spoločnosti cirkus, nestabilitu a chaos. Podľa SaS je to trápne a zbabelé

Ľubomír Galko
Podpredseda SaS Ľubomír Galko. Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš.

BRATISLAVA 8. augusta (WebNoviny.sk) – Vládna koalícia podľa podpredsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ľubomíra Galka vnáša do spoločnosti cirkus, nestabilitu a chaos.

Ako povedal Galko dnes na tlačovej besede, koalícia si posiela mediálne odkazy a potom nemá úctu k občanom, aby im vysvetlila, čo sa deje. „Je to trápne a zbabelé,“ konštatoval.

Odlákanie pozornosti

Podľa neho sa nič lepšie nemôže stať, len aby SNS a Smer začali na seba vyťahovať špinavosti.

Podľa Galka sa predseda SNS Andrej Danko pokúsil o vydieranie svojich partnerov. Upozornil, že nebol schopný vypovedať koaličnú dohodu osobne, ale urobil to písomne. „Potrebuje odlákať pozornosť od megakauzy v rezorte školstva, preto vyvoláva naoko vážny spor. V skutočnosti sa podľa nás snaží zakryť masívne rozkrádanie v rezorte školstva a nevie si poradiť s ministrom Plavčanom,“ zdôraznil. Galka zaujíma, čo sa v korupčnej koalícii deje.

SaS je jediná alternatíva

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová uviedla, že SaS je jediná reálna alternatíva Smeru a koalícii. „Sme pripravení aj na návrh predčasných volieb,“ povedala.

Dnešná Koaličná rada bola úprimná, povedal po jej skončení predseda strany Most-Híd Béla Bugár s tým, že neexistuje žiadna alternatíva k súčasnej vládnej koalícii a „strany sú odhodlané pokračovať„. Ako dodal, budú robiť analýzy. Rokovania koaličných partnerov budú pokračovať v piatok na úrade vlády. Po skončení Koaličnej rady, ktorá trvala zhruba hodinu a pol, novinárov informoval iba predseda Mosta-Híd, premiér Robert Fico ani predseda SNS Andrej Danko pred novinárov nepredstúpili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBéla BugárĽubomír GalkoNatália BlahováRobert Fico
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita