Koalíciu držia pokope rozrobené kšefty, tvrdí SaS a odmieta vyjadriť dôveru v parlamente

SOCIÁLNE: SaS predstavila reformu SVS
Zľava: Tímlíderka SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová a predseda strany SaS Richard Sulík Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Vládnu koalíciu držia pokope rozrobené kšefty a spoločný strach z porážky vo voľbách. Uvádza sa to v stanovisku opozičnej strany SaS.

„Je pozoruhodné, čo všetko boli strany Smer-SD, SNS a Most-Híd ochotné strpieť, aby si udržali moc a ako ďaleko dokázali zájsť v zúfalej snahe odolať masovému odporu občanov Slovenska,“ uvádza sa vo vyhlásení s tým, že nová vláda dôveru poslancov SaS v parlamente nedostane, lebo neveria jej ochote a schopnostiam urobiť zo Slovenska spravodlivý štát s fungujúcimi verejnými službami.

„História Smeru-SD a SNS je históriou populistických, protireformných strán, ktorých hlavnou úlohou je cudzopasiť na verejnom majetku a roznášať po spoločnosti vírus klientelizmu. Most-Híd sa pretvoril na stranu, ktorá sa im chce v tom podobať,“ konštatuje SaS.

Liberáli dodávajú, že rovnako ako občania, ktorí opakovane masovo prichádzajú na slovenské námestia cítia, že v záujme Slovenska nie je pokračovanie tejto koalície, ale jej výmena v predčasných voľbách.

Prezident Andrej Kiska vo štvrtok vymenuje Petra Pellegriniho za predsedu vládu a následne akceptuje jeho návrh kabinetu. Pellegrini mu priniesol dosť podpisov poslancov, ktorí vláde v parlamente prisľúbili vyjadriť dôveru. Dôležitejšie však je, že táto vláda bude musieť zabojovať aj o dôveru verejnosti, čo bude v dnešnej napätej situácii ešte náročnejšie, povedal v stredu Kiska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaPeter PellegriniRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita