Sociálne balíčky prejdú zmenami, koaličná rada rokovala aj o sudcoch a novele o štátnych symboloch

Robert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský.
  • aktualizované 6. mája, 13:02

BRATISLAVA 6. mája (WebNoviny.sk) – Lídri koaličných strán Robert Fico (Smer-SD), Béla Bugár (Most-Híd) a Andrej Danko (SNS) na pondelkovej Koaličnej rade rokovali o sociálnych balíčkoch, o novele zákona o štátnych symboloch i o kandidátoch na ústavných sudcov.

Predsedovia sa dohodli, že sociálne opatrenia presunú z májovej schôdze parlamentu na júnovú. Novinárov o tom informoval predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Dôvodom je, že chcú čo najmenej zaťažiť štátny rozpočet. „Dovtedy ešte okrešeme niektoré návrhy, aby dopad na štátny rozpočet nebol veľký,“ dodal Bugár.

Most-Híd podľa jeho slov nepodporí prelomenie veta prezidenta k novele zákona o štátnych symboloch. „Keby sa veto pána prezidenta prelomilo, v tom momente sa bude rokovať v skrátenom legislatívnom konaní o našom návrhu, ktorý nebude zakazovať spievanie a hranie štátnej hymny cudzieho štátu,“ uviedol Bugár.

Poslanci NR SR za Most-Híd chcú do zákona pridať novú vetu. „Predchádzajúcou vetou nie je dotknuté právo fyzických a právnických osôb hrať alebo spievať štátnu hymnu iného štátu,“ uviedol minister spravodlivosti Gábor Gál ešte 17. apríla. Parlament bude 21. mája voliť ďalších kandidátov na sudcov ústavného súdu. Podľa Bugára budú o menách ešte rokovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DankoBéla BugárRobert Fico
Firmy a inštitúcie Most-HídSMER-SDSNS Slovenská národná strana