Aktualizované: Koaliční lídri rokovali o sporných otázkach, pre ktoré sa spomínajú predčasné voľby

Robert Fico, Andrej Danko
Expremiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico so šéfom parlamentu a lídrom Slovenskej národnej strany (SNS) Andrejom Dankom. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
  • aktualizované 26. marca 12:32

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Koaliční lídri sa v utorok ráno stretli na Koaličnej rade v Národnej rade SR. Na stole mali sporné otázky, pre ktoré sa skloňuje možnosť predčasných parlamentných volieb.

Hrnčiar nevie o predčasných voľbách

Rokovanie bolo prerušené pre poslanecké grémium a závery v súvislosti so sporom o obrannej spolupráci s USA, dohodou na kandidátoch na ústavných sudcov, ako aj daňovými návrhmi Slovenskej národnej strany (SNS), nie sú jasné.

Podpredseda strany Jaroslav Paška uviedol, že nepočul o tom, že by SNS mala záujem na predčasných voľbách. „Nič také som nepočul,“ povedal novinárom a dodal, že vidí priestor na rokovania. Podobne reagovala Eva Antošová (SNS). Povedala, že SNS za určitých podmienok môže vo vláde zostať.

Podpredseda NR SR Andrej Hrnčiar (Most-Híd) nevie, že by mali byť predčasné voľby. „Neviem, prečo by sme ich mali žiadať,“ povedal.

Schôdza parlamentu podľa plánu

Opačný názor má podpredsedníčka NR SR za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá si myslí, že predčasné voľby budú.

Ako povedal poslanec za hnutie Sme rodina Peter Pčolinský po rokovaní poslaneckého grémia, schôdza parlamentu pôjde podľa plánovaného programu. Poslanci by teda mali rokovať aj o balíku návrhov z dielne SNS, ktorý podľa mnohých výrazne zaťaží štátny rozpočet. „Dohodnutí nie sú na ničom, ani na ústavných sudcoch,“ povedal Pčolinský v súvislosti s rokovaním koaličných partnerov.

Ďuriš Nicholsonová potvrdila slová Pčolinského, že zatiaľ k žiadnej dohode koaličných partnerov nedošlo. Predsedníčka poslaneckého klubu hnutia OĽaNO Veronika Remišová dodala, že považuje za nerozumné, aby sa voľba kandidátov na ústavných sudcov konala až na budúci týždeň, keď máme paralyzovaný ústavný súd. Podľa nej by prvé kolo voľby malo byť tento týždeň a prípadná opakovaná voľba na budúci týždeň.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Most-HídSMER-SDSNS Slovenská národná strana