Kobe Bryant bol idol a inšpirácia pre celú generáciu, vraví najlepší strelec histórie NBA Abdul-Jabbar

Kobe Bryant
Fanúšikovia smútia za stratou skvelého basketbalistu Kobea Bryanta. 27. január 2020 Foto: SITA/AP

Z nedeľňajšej tragickej smrti niekdajšieho amerického basketbalistu Kobeho Bryanta sa športový svet spamätáva veľmi ťažko. Bývalý hráč Los Angeles Lakers zahynul vo veku 41 rokov pri havárii vrtuľníka v Kalifornii. Medzi tými, ktorí dvojnásobnému olympijskému šampiónovi venovali okrem tichej spomienky aj niekoľko pekných slov, bol aj legendárny basketbalista Kareem Abdul-Jabbar.

Stretol ho ako 11-ročného chlapca

„Je ťažké popísať, čo cítim pri strate Kobeho. Bol to výnimočný človek. Prvýkrát som ho stretol ako 11-ročného chlapca, keďže som poznal jeho otca Joea. Kobe bol skvelý, stále tomu nemôžem uveriť,“ uviedol 72-ročný rodák z New Yorku vo videu na twitteri.

„Nedá sa ani vyjadriť, aká je to tragédia pre jeho rodinu. V mojich myšlienkach a modlitbách som s vami. Kobe bol rodinne založený človek, jeho najbližší boli uňho na prvom mieste,“ dodal Abdul-Jabbar.

Člen Basketbalovej siene slávy zdôraznil, že Bryant bol viac ako športovec. „Bol to idol, legenda a inšpirácia pre celú generáciu. Mal som tú česť poznať ho a vidieť, ako vystupoval na palubovkách. Bol som naživo svedkom jeho 81 bodov, ktoré dosiahol proti Torontu Raptors. Bolo to niečo neuveriteľné. Odpočívaj v pokoji, priateľ môj,“ zakončil.

Bryant vzdal poctu LeBronovi

Abdul-Jabbar je s 38 387 bodmi najlepším strelcom histórie zámorskej NBA, zaznamenal ich v rokoch 1969-1989 vo farbách Milwaukee Bucks a Los Angeles Lakers.

Druhý v poradí je Karl Malone (36 928) a až do soboty bol na 3. mieste práve Bryant (33 643), ktorého predstihol LeBron James (aktuálne 33 655).

Bryant ešte stihol zareagovať na LeBronov počin, keď na twitteri vyhlásil: „Posúvaj hru stále dopredu a nezastavuj sa. Veľký rešpekt, brat môj.“

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kareem Abdul-JabbarKobe Bryant