Kockovaný Potter: Žena postavila obriu čarodejnícku školu

Kockovaný Potter: Žena za rok postavila obriu čaro
Foto: www.brothers-brick.com

Hoci knižná aj filmová séria príbehov o najznámejšom čarodejníkovi 21. storočia už pred nejakým časom definitívne skončila, chuť ponoriť sa do kúzelníckeho sveta plného zázračných tvorov, miznúcich máp, pohyblivých obrazov, omdlievajúcich lízaniek či zvláštnych odvarov fanúšikov Harryho Pottera neopúšťa. Američanku Alice Finch Harryho príbehy natoľko nadchli, že sa ich rozhodla zhmotniť vo svojej obývačke. Po dlhých mesiacoch práce postavila dokonalú repliku Rokfortskej čarodejníckej školy z LEGA so všetkými detailami, ktoré odpozerala z filmov i kníh.

Kockovaný Potter: Žena za rok postavila obriu čaro
Foto: www.brothers-brick.com

Hoci na trhu sa objavilo niekoľko skladačiek s „potterovskou“ tematikou, rodáčke zo Seattlu dostupné kocky nestačili. Počet skladačiek je totiž veľmi obmedzený a väčšine z modelov chýba jedna zo stien, aby sa s postavenou skladačkou dalo hrať. Američanka však chcela postaviť kompletný kúzelnícky hrad so všetkými miestnosťami, a tak sa pustila do experimentu. „Chcela som postaviť vlastnú verziu školy, ktorá by bola architektonicky presná – so štyrmi stenami a strechou a tiež s miniatúrnymi figúrkami. Chcela som, aby sa s ňou mohli hrať malí i veľkí,“ uviedla Alice.

„Urobila som najprv veľký výskum na základe kníh a filmov a všímala si aj tie najmenšie detaily. V mnohých bodoch sa však informácie rozchádzali,“ spomína Alice, ktorá neváhala a išla si pozrieť aj samotné filmové štúdiá neďaleko Londýna.

Skladaním Rokfortu strávila vyše 12 mesiacov a občas jej pritom pomáhal aj syn, ktorý na Lego stavebnice nedá dopustiť. Dlhé hodiny sa nakoniec vyplatili – Alice si tak nielenže prežila veselé chvíle s rodinou, popri tom sa jej podarilo postaviť hrad, ktorí by doma túžil mať nejeden fanúšik Harryho Pottera.

Kockovaný Potter: Žena za rok postavila obriu čaro
Foto: www.brothers-brick.com

Alice si so svojou stavbou, na ktorú použila vyše 400-tisíc Lego kociek, z minuloročnej súťaže BrickCon LEGO convention odniesla hneď dve ocenenia za najlepšiu stavbu – jednu jej udelili diváci, ďalšiu si vyslúžila od poroty. Následne strávila ďalších päť mesiacov opätovným poskladaním Rokfortu vo svojom dome.

Čarodejnícka škola je teraz bezpečne uložená v Alicinej obývačke, prachom však nezapadá. O návštevníkov, ktorí si chcú obrovskú stavbu pozrieť na vlastné oči, prípadne sa s ňou aspoň na chvíľu zahrať, nemá núdzu.

www.brothers-brick.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom