Kočner pomohol Sulíkovi zorientovať sa v politike, stretnutia boli podľa šéfa liberálov chybou

Kočner, Sulík
Zľava: Podnikateľ Marián Kočner a predseda strany SaS Richard Sulík. Foto: koláž WBN

BRATISLAVA 10. október (WebNoviny.sk) – Meno Mariána Kočnera sa v poslednom čase v médiách objavuje veľmi často. Podnikateľ, ktorý je označovaný za kontroverzného, je obvinený v kauze zmeniek a momentálne sa nachádza vo výkone väzby.

Kočnerovo meno mal údajne „vytiahnuť“ aj jeden z obvinených z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, čo však advokátka Lívia Kňažíková poprela.

V súvislosti s Kočnerom sa spomínajú aj viacerí politici a v rozhovore pre Hospodárske noviny o ňom hovoril aj predseda opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) a europoslanec Richard Sulík.

Pomohol mu zorientovať sa

Šéf liberálov popisuje obdobie medzi rokmi 2006 a 2010, kedy sa s obvineným podnikateľom stretával, pričom prvý kontakt podľa jeho tvrdení inicioval bývalý minister financií Ján Počiatek.

Sulík hovorí, že bol vtedy nováčikom v politike a zle odhadol riziko týchto stretnutí, avšak informácie od Kočnera o zákulisí politiky mu pomohli zorientovať sa: „O počasí sme sa nebavili vôbec, rozprávali sme sa len o politike a pre mňa ako nováčika v politike tie informácie, ktorými disponoval, bolo ich množstvo a obrovská spletitosť, mali význam. Bol to taký rýchlokurz úvodu do pozadia slovenskej politiky.“

Nechcel byť s ním videný

Sulík si podľa vlastných slov uvedomoval, že Kočner je závadová osoba. „Aj preto, že som vedel, že je závadový, tak som sa stretával u neho doma a nechcel som s ním byť videný. No, ako hovorím, bola to chyba,“ hovorí Sulík a dodáva: „Nevedel som, že je na akýchsi mafiánskych zoznamoch.“

Ako uviedol Sulík, s Kočnerom sa naposledy videl 4. decembra 2010, kedy si ho podnikateľ nahral na video, ktoré neskôr sprístupnil verejnosti.Sulík hovorí, že s Kočnerom nebol priateľ a nemali dobrý vzťah. „Ľudia, ktorí majú medzi sebou dobrý vzťah, sa predsa nenahrávajú a nahrávky nezverejňujú,” hovorí s tým, že nikdy s ním nerobil žiadne kšefty ani nič iné.

Kočner je v leopoldovskej väznici

Kočner sa momentálne nachádza vo väzbe, do ktorej ho zobral Najvyšší súd SR na verejnom pojednávaní 28. júna. Začiatkom októbra ho z Justičného paláca v Bratislave eskortovali do leopoldovskej väznice.

Polícia ho spolu s expolitikom Pavlom Ruskom obvinila z trestného činu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov v jednočinnom súbehu so zločinom marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva.

Kočner si nárokuje preplatenie miliónových zmeniek od televízie Markíza. Ich tri kusy už odovzdal do trezoru okresného súdu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakJán PočiatekMarián KočnerMartina KušnírováRichard Sulík
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita