Kočner si údajne objednal aj sledovanie Čižnára, na generálnej prokuratúre sa cítil ako doma

Marián Kočner
Podnikateľ Marián Kočner. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Obvinený podnikateľ Marian K. si údajne okrem sledovania novinárov objednal aj sledovanie generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára.

Nadácia Zastavme korupciu o tom píše na svojom blogu, pričom sa odvoláva na výpoveď utajeného svedka.

Schôdzky s bývalým riaditeľom SIS

Cieľom sledovania mali byť Čižnárove schôdzky s bývalým riaditeľom SIS Jánom Valkom. Svedok však podľa nadácie vypovedal, že toto vyhodnotili ako veľké bezpečnostné riziko a od nápadu upustili.

Podľa všetkého však k špehovaniu Čižnára predsa len mohlo dôjsť, naznačuje to samotná generálna prokuratúra,“ píše nadácia s tým, že podľa stanoviska GP SR sa Čižnár informáciu o sledovaní svojej osoby dozvedel asi pred dvomi mesiacmi po upozornení dozorovými prokurátormi Úradu špeciálnej prokuratúry. „Je na orgánoch činných v trestnom konaní, aby aj túto vec náležite objasnili,” uviedla v tejto súvislosti hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

Na prokuratúre sú ľudia blízki Kočnerovi

Nadácia v tejto súvislosti konštatuje, že na generálnej prokuratúre pod Čižnárom stále pôsobia ľudia, ktorí mali blízko k Marianovi K. „V kuloároch prokuratúry sa spomína na to, že Marian K. sa vďaka svojim vzťahom cítil v budove GP SR ako doma a zvykol pred ňou parkovať auto na miestach, kde stoja len prokurátori,“ uvádza nadácia.

Spomína pritom vzťahy Mariana K. s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom alebo bývalým námestníkom GP Ladislavom Tichým. Nadácia pritom pripomína, že pre komunikáciu s Marianom K. odišiel z funkcie prvý námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky. Námestník pre netrestný úsek René Vanek zase skončil pre komunikáciu s obvinenou Alenou Zs.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaromír ČižnárMarián Kočner
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR