Kočner vytiahol dôkazy na Lipšica, ukázal aj web

Marián Kočner
Podnikateľ Marián Kočner. Foto: SITA/Monika Zaťková

BRATISLAVA 19. októbra (WebNoviny.sk) – Podnikateľ Marián Kočner v stredu predložil novinárom svoje údajné dôkazy o tom, že exminister vnútra Daniel Lipšic a súčasný poslanec NR SR za OĽaNO-NOVA Gábor Grendel zverejnili v roku 2012 informácie o Kočnerových podozrivých bankových operáciách v Privatbanke.

Lipšic si volal na stretnutia spriaznených novinárov

Vyšetrovateľ už v tejto veci vzniesol voči Lipšicovi aj Grendelovi obvinenie. Ako v stredu povedal Kočner, hneď po tlačovej besede Lipšica k téme Privatbanky a Kočnerových bankových prevodov v roku 2012 bolo „nesporné, že niektorí novinári disponovali podkladmi, ktoré mali z vyšetrovacieho spisu“.

„Manipulovali informáciami, ktoré nemali z oficiálnych zdrojov,“ povedal a dodal, že preto ešte v apríli 2012 podal trestné oznámenie na generálnu prokuratúru na neznámeho páchateľa.

Kočner sa nedávno podľa vlastných slov dostal k mailu od nemenovanej novinárky, podľa ktorého Lipšic ako minister vnútra organizoval neoficiálne stretnutia s novinármi, na ktorých im poskytoval informácie, k akým sa bežne nemohli dostať, napríklad informácie z vyšetrovacích spisov. „Pravidelne si na tieto stretnutia volal spriaznených novinárov,“ povedal.

Kočner ukázal internetovú stránku

Dôkazom o takýchto stretnutiach a užších vzťahoch medzi Lipšicom a niektorými novinármi je podľa Kočnera aj internetová stránka, ktorú prezentoval na tlačovej konferencii. „Stránka je dôkazom toho, že novinári sú rovnako podlí ako politici, je tiež obrazom najhlbšieho úpadku novinárskej nezávislosti, cti a etiky,“ povedal Kočner.

O existencii tohto mailu aj internetovej stránky už podľa vlastných slov informoval vyšetrovateľov. Z doterajšieho vyšetrovania však podľa Kočnera jasne vyplýva, že osoby, ktoré poskytovali novinárom informácie zo živého vyšetrovania, boli Lipšic a Grendel.

Grendel reagoval na Kočnerovu tlačovú besedu pre agentúru SITA jednou vetou: „Blahoželám pánovi Ficovi, Kaliňákovi a Bašternákovi k výberu nového hovorcu.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicGábor GrendelMarián Kočner