Kočnera s Ruskom dobehla spravodlivosť, mafia dnes prehrala, komentujú politici rozsudok v kauze zmenky

Marián Kočner, Pavol Rusko
Marián Kočner a Pavol Rusko. Foto: SITA, Getty Images - koláž WBN

Spravodlivosť konečne dobehla aj Pavla Ruska a Mariana Kočnera. Na sociálnej sieti to uviedla ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Kočner a Rusko si odsedia 19 rokov

Reagovala tak na rozhodnutie senátu Najvyššieho súdu SR (NS SR), na základe ktorého si v kauze miliónových televíznych zmeniek Kočner a Rusko odsedia vo väzení zhodne po 19 rokov.

„Skutok sa stal, najvyšší súd ich uznal vinnými. Éra Mariana Kočnera sa definitívne skončila. Časy, kedy sa Marian Kočner mohol spoľahnúť na svojich politických ochrancov a kamarátov, ktorí mu roky kryli chrbát, sú preč,” napísala Remišová.

Prípad Kočnera a Ruska je podľa nej ukážkou toho, ako môžu štátne orgány fungovať, ak nie sú zneužívané a korumpované systémom „našich ľudí”.

Kauza zmenky ukázala dve tváre Slovenska

Snaha o obrovský podvod, arogancia a bohorovnosť Kočnera a Ruska, ktorú odhalilo vyšetrovanie a dokazovanie, ukázala podľa podpredsedu Národnej rady SR (NR SR) Juraja Šeligu (Za ľudí) dve tváre Slovenska.

„Mafiu, ktorá sa cítila nedotknuteľne a vyšetrovateľov a prokurátorov, ktorí sa neboja a robia si svoju prácu poctivo. Mafia dnes prehrala,” doplnil vo svojom profile na sociálnej sieti. „Kočner začína hľadieť spravodlivosti priamo do očí. Devätnásť rokov bude dlhý pohľad,” Uzavrel Šeliga.

„Žeby predsa len existovala na Slovensku spravodlivosť? Dnes dala o sebe vedieť výrazným spôsobom,” napísal na sociálnej sieti predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš.

Podľa europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej (SaS) sú Kočner a Rusko tam, kde patria. „Koniec výletov na jachte, návštev generálnej prokuratúry, sledovania novinárov a ich rodín, koniec odtučňovacích kúr v Indii a koniec šikany nepohodlných, ktorí bojovali proti gaunerom ako Kočner a Rusko. Ich koniec je presne taký, aký si zaslúžili,” uviedla Nicholsonová na sociálnej sieti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia Ďuriš NicholsonováMarián KočnerMichal ŠipošPavol RuskoVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SROĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaZa ľudí - Kiskova politická strana