Aktualizované: Kočnerovi hrozí najvyšší stupeň väzby, pri vyšetrovaní vraždy Kuciaka pomáha utajený svedok

Marián Kočner
Marián Kočner. Foto: archívne, SITA/Monika Zaťková
  • aktualizované 14. decembra 14:12

BRATISLAVA 13. decembra (WebNoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) sa bude oäť zaoberať väzbou pre obvineného podnikateľa Mariana K.

„Na Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica podal 12. decembra prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR návrh na rozhodnutie o zmene dôvodov väzby u obvineného M.K., ako aj návrh na predĺženie lehoty väzby u obvineného M.K.,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica bude o návrhu prokurátora rozhodovať 20. decembra,“ dodala

Kolúzna väzba

Spravodajská stránka TV JOJ noviny.sk. uviedla, že prokurátor navrhne pre podnikateľa najvyšší stupeň väzby „Dôvodom má byť vyšetrovanie prípadu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice,“ potvrdil televízii JOJ aj právny zástupca Mariana K. Michal Mandzák.

Prokurátor tiež podľa zdroja TV JOJ navrhne pre podnikateľa najprísnejšie väzobné obmedzenie, takzvanú kolúznu väzbu. „Toto najsilnejšie obmedzenie na slobode súvisí s vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej,“ pripomína portál noviny.sk.

Listy a výpoveď utajeného svedka

Podľa informácií TV JOJ chce prokurátor rovnako predĺžiť väzbu Mariana K. aj v prípade zmenkovej kauzy, a to o ďalšie tri mesiace.

Vyšetrovacie orgány sa pritom majú podľa portálu noviny.sk opierať o listy a výpoveď utajeného svedka v prípade poškodeného Kuciaka. Právny zástupca obvineného Michal Mandzák zistenia TV JOJ potvrdil. Oficiálne vyjadrenie ku kolúznej väzbe jeho klienta poskytne v piatok.

Marian K. zatiaľ v trestnej veci úkladnej vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice nie je obvinený. Len nedávno úrad špeciálnej prokuratúry s Národnou protizločineckou jednotkou vykonali rozsiahle domové prehliadky v objektoch Mariána K. Malo ísť o zásah v súvislosti s vyšetrovaním násilnej trestnej činnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMarián Kočner