Kocúr sa hrá na sestričku, jeho starostlivosť dojíma svet

Kocúr sa hrá na sestričku, jeho starostilovsť dojíma svet
Foto: metro.co.uk
VARŠAVA 23. apríla (WEBNOVINY) – Bývalý pouličný kocúr, ktorého z ulice zachránila veterinárka Lucyna Kuziel – Zawalich, si získava srdcia ľudí na celom svete.
Kocúr sa hrá na sestričku, jeho starostilovsť dojíma svet
Foto: metro.co.uk

Čierny najdúch, ktorému sa dostalo nečakanej pomoci, začal posielať svoju vďačnosť ďalej. Na veterinárnej klinike sa stará o zvieracích pacientov, ktorí podstúpili rôzne zákroky.

„Bol v hroznom stave, najprv som ho chcela nechať uspať, aby som ho ušetrila bolesti,“ spomína 46-ročná žena z mesta Bydgoszcz na severe Poľska, ktorá kocúra menom Rademenes našla na ulici.

„Možno vytušil, že sa blíži jeho koniec a začal bojovať. Nech už sa stalo čokoľvek, karta sa obrátila a čoskoro bol opäť v poriadku,“ uviedla pre portál Metro.co.uk žena, ktorá kocúrovi pomohla uzdraviť sa.

Veterinárka si zviera nechala na klinike, ktorá sa časom stala jeho domovom. Rademenes zbožňuje spoločnosť ostatných zvierat, ktoré sa tu zotavujú.

„Mazná sa s nimi, oblizuje ich, čistí im rany. Dokonca s nimi spáva a dáva pozor obzvlášť na tie zvieratá, ktoré trpia vážnymi problémami,“ hovorí Poľka.

Kocúr sa hrá na sestričku, jeho starostilovsť dojíma svet
Foto: metro.co.uk

„Niekedy mám pocit, že bol tak blízko smrti, že teraz vie, ako iným pomôcť pri zotavovaní,“ dodala na záver.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom