Kohút, Šatan a Lintner rokovali o Országhovi aj Tipsport lige počas zimnej olympiády

Richard Lintner
Riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner. Foto: archívne, SITA/Marek Mrviš.

BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) – Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Martin Kohút, generálny manažér hokejových reprezentácií SR Miroslav Šatan a riaditeľ spoločnosti Pro-Hokej Richard Lintner v pondelok predpoludním za rokovacím stolom diskutovali o riešeniach aktuálnych komplikovaných situácií v slovenskom hokeji.

Hovorili predovšetkým o účasti či neúčasti asistenta trénera SR Vladimíra Országha na blížiacich sa februárových zimných olympijských hrách v juhokórejskom Pjongčangu a o prerušení či neprerušení slovenskej Tipsport ligy počas ZOH. Po rokovaní je situácia na dobrej ceste k vyriešeniu v prospech všetkých strán.

„Bola to priateľská, konštruktívna diskusia. Hľadali sme najvhodnejšie riešenia a tie ideme predostrieť Výkonnému výboru SZĽH a zástupcom Pro-Hokeja vo štvrtok, aby slovenská hokejová reprezentácia mala ideálne podmienky počas reprezentovania našej krajiny na ZOH a aby zároveň extraligové kluby neutrpeli ujmu,“ povedal Kohút, doplnil ho Lintner: „Išli sme pracovať na slovenskom hokeji, aby sme riešili aj takéto ťažké situácie. Štvrtok bude ukážka toho, že vieme ťahať za jeden povraz. Odprezentujeme kompromis, ktorý bude výhodný pre všetkých.“ SZĽH a Pro-Hokej predostrú riešenie situácie Výkonnému výboru SZĽH vo štvrtok predpoludním. Po skončení zasadnutia oboznámia verejnosť s výsledkom na tlačovom brífingu.

Informácie sú z tlačovej správy SZĽH.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin KohútMiroslav ŠatanRichard LintnerVladimír Országh
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentáciaSZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja