Kolíková navrhla na post sudkyne Súdneho dvora EÚ Jánošíkovú, Švábymu čoskoro končí funkčné obdobie

Mária Kolíková
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: SITA, Branislav Bibel

Ministerka spravodlivosti Slovenskej republiky Mária Kolíková (Za ľudí) navrhla na post sudkyne Súdneho dvora Európskej únie (EÚ) nižšieho stupňa Martinu Jánošíkovú, ktorá už má skúsenosti z pôsobenia na súdnom dvore.

Predseda súdnej rady SR Ján Mazák určil deň konania volieb na sudcu Súdneho dvora EÚ na 21. septembra o 9:30.

Jánošíková už na súdnom dvore pôsobila

Janošíková na súdnom dvore pracovala ako právna poradkyňa v kabinete generálneho advokáta a v súčasnosti pôsobí ako externá poradkyňa na Ústavnom súde SR a súčasne v Ústave medzinárodného práva a európskeho práva Právnickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Švábymu sa čoskoro skončí funkčné obdobie

Sudcom Súdneho dvora EÚ za Slovenskú republiku je v súčasnosti Daniel Šváby, ktorému sa funkčné obdobie končí v októbri 2021.

Bývalá predsedníčka súdnej rady Lenka Praženková vyhlásila voľby na tento post v predstihu, ešte 30. apríla a zároveň stanovila lehotu na predkladanie kandidátov do 8. júna. Do stanovenej lehoty nikto nepredložil návrh na kandidáta a voľba sa neuskutočnila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel ŠvábyJán MazákLenka PraženkováMária KolíkováMartina Jánošíková
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRSúdny dvor Európskej únieUPJŠ Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v KošiciachÚstavný súd SR