Kolíkovej ministerstvo neplánuje povinné očkovanie zamestnancov, netuší však koľkí už dostali vakcínu

Mária Kolíková
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Ministerstvo spravodlivosti SR zatiaľ neplánuje povinné očkovanie svojich zamestnancov alebo príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). Pre agentúru SITA to uviedla Henrieta Kunová z tlačového oddelenia ministerstva spravodlivosti.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Rezort zároveň nevie, aký počet zamestnancov, sudcov či príslušníkov ZVJS je zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19. Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) však adresovala zamestnancom ministerstva list, v ktorom poukazuje na prínos očkovania proti ochoreniu COVID-19 z pohľadu ochrany verejného zdravia.

V súčasnosti na ministerstve platia opatrenia, ktoré spočívajú predovšetkým v organizovaní a riadení výkonu štátnej a verejnej služby všetkých zamestnancov ministerstva spravodlivosti v spojení s dodržiavaním opatrení ustanovených platnými vyhláškami úradu verejného zdravotníctva.

„Zamestnanci ministerstva spravodlivosti plnia služobné a pracovné úlohy spravidla na pracovisku, sú však rozdelení do pracovných tímov, aby v prípade potreby bolo zabezpečené ich striedanie na pracovisku bez vzájomného fyzického kontaktu,“ vysvetlila Kunová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MS Ministerstvo spravodlivosti SRZVJS Zbor väzenskej a justičnej stráže