Kollár sa v mimoriadnom vyhlásení rozohnil a adresoval výzvu koaličným partnerom (video)

KOLLÁR: Reakcia k prepusteniu Pčolinského
Predseda parlamentu a strany Sme rodina Boris Kollár. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 17. septembera, 14:53

Predseda Národnej rady SR (NR SR) a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár vyzval koaličných partnerov, aby sa vrátili k tomu, čo sľúbili ľuďom.

Spomenul predovšetkým nezdražovanie elektrickej energie, plynu, výstavbu nájomných bytov či zvyšovanie dôchodkov. Kollár to povedal vo svojom piatkovom mimoriadnom vyhlásení v budove NR SR.

„Máme tu ďalšie obvinenia v policajných kauzách a už nie je normálne, čo sa tu deje. Nebudem podporovať, aby sa tu z jednej mafie vytvorila druhá a nie som ochotný sa na tomto zúčastňovať. Musíme sa vrátiť späť k našej práci pre ľudí, nedoťahovať sa len o jednotlivé stoličky a účelovo meniť zákony,“ zdôraznil predseda parlamentu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Systémové a personálne zmeny

Aj poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) potvrdil, že súčasná vláda vznikla na protikorupčnom boji a za účelom očistiť Slovensko od mafie.

„Mali by sa urobiť systémové a personálne zmeny, a to tak, že by bolo všetko v súlade so zákonom. Základom je nastaviť systém a bezpečnostné zložky do takej miery, aby sme sa riadili heslom ,padni, komu padni´,“ uviedol Šeliga.

Šeliga nepodporí Fica

Zriadenie odbornej pracovnej skupiny pre obnovu dôvery v právny štát považuje za jeden z nástrojov na to, ako stabilizovať situáciu, ale určite to podľa jeho slov nie je všeliek.

Na novinársku otázku, či bude v pléne hlasovať za odvolanie Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie, odpovedal, že nebude podporovať Roberta Fica (Smer-SD), ktorého strana mimoriadnu schôdzu k vysloveniu nedôvery ministrovi vnútra iniciovala.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárJuraj ŠeligaRobert FicoRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie Sme rodinaVláda SR