Kollárova ulica v Trnave bude pre futbal bez alkoholu

Alkohol
ilustračné foto Foto: SITA/AP

TRNAVA/BRATISLAVA 17. júla (WebNoviny.sk) – V Trnave na Kollárovej ulici bude v nedeľu 24. júla od 15:00 do 23:00 platiť zákaz predaja, podávania a pitia alkoholických nápojov. Zákaz sa týka predajní potravín, reštaurácií, krčiem a všetkých verejne prístupných miest.

Ide o ulicu, ktorá vedie od železničnej stanice k futbalovému štadiónu. Mesto Trnava vydalo zákaz na žiadosť Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trnave, dôvodom je futbalový zápas Spartaka Trnava s DAC 1904 Dunajská Streda.

„Toto preventívne opatrenie je žiaduce vzhľadom na bezpečnostnú situáciu a časté hromadné narúšania verejného poriadku, ktoré boli v minulosti zaznamenané medzi futbalovými fanúšikmi,“ vysvetľuje radnica na webovom sídle. Zákaz platí len na Kollárovej ulici. Podľa zákona o organizovaní verejných športových podujatí je obec povinná vydať zákaz predaja, podávania a pitia alkoholických nápojov, ak o to požiada organizátor podujatia alebo polícia.

V súvislosti s týmto futbalovým zápasom budú v blízkosti City Areny v nedeľu 24. júla dopravné obmedzenia. Polícia podľa trnavskej policajnej hovorkyne Martiny Kredatusovej uzatvorí Kollárovu ulicu od 17:30 do 19:00 a po zápase od 21:00 do odchodu fanúšikov Dunajskej Stredy, približne do 22:00.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom