Kollárovi zachránil život ochrankár, tvrdí minister Krajniak. Šéf parlamentu si už aj zavtipkoval

Boris Kollár, Milan Krajniak
Zľava: Boris Kollár a Milan Krajniak z hnutia Sme rodina. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský
  • aktualizované 25. októbra 15:31

Ochrankár predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) mu zachránil život. Všimol si, že nemôže dýchať, lebo mal zapadnutý jazyk. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). Kollár mal v sobotu 24. októbra dopravnú nehodu.

„Vďaka tomu, že si to všimol, sa podarilo predsedu parlamentu rýchlo stabilizovať,“ povedal Krajniak. Ochrankárovi poďakoval za to, že mu poskytol prvú pomoc.

Ochrankár má zlomené rebrá

Keď sa Krajniak pýtal Kollára, ako sa má, „povedal, že nečakal, že bude lockdown dodržiavať až takto dôsledne.“

Nezaradený poslanec Richard Raši zaželal predsedovi parlamentu, ktorý má zlomený druhý krčný stavec, skoré uzdravenie. „Chrbtica je miesto, ktorá je v bezprostrednej blízkosti miechy a často sa končia tragicky,“ podotkol Raši.

Osobný ochranca Borisa Kollára utrpel zlomeniny rebier a tržné poranenie hlavy. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva vnútra Barbara Túrosová s tým, že napriek tomu bezprostredne po nehode skontroloval stav predsedu národnej rady.

Môžu viezť, koho chcú

Poskytol mu okamžitú prvú pomoc, pri ktorej mu spriechodnil dýchacie cesty a kontroloval životné funkcie až do príchodu rýchlej zdravotnej služby.

Vodič úradu pre ochranu ústavných činiteľov absolvoval lekárske vyšetrenia, neutrpel žiadne zranenia.

„Ústavní činitelia, ktorí majú pridelené vozidlo s vodičom Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR, ho môžu využívať nepretržite počas výkonu svojej funkcie. Program a cieľ cesty je plne v kompetencii chránenej osoby. Rovnako je výlučne na jej rozhodnutí aj to, kto sa bude spolu s ňou nachádzať ako pasažier v služobnom motorovom vozidle, ktoré užíva,“ uviedla Túrosová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris KollárMilan KrajniakRichard Raši
Firmy a inštitúcie Sme rodina