Koller a Jasná páka predstavili pieseň Konec nočních toulek

David Koller
David Koller Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

BRATISLAVA 01. marca (WEBNOVINY) – Česká rocková kapela Jasná páka a jeden z jej zakladajúcich členov David Koller predstavili novú baladu Konec nočních toulek, ktorá sa bude nachádzať na prvom oficiálnom štúdiovom albume formácie s názvom Černá deska.

„Preniesli sme do novej formácie ducha starej Páky. To znamená, že v kapele nie je vedúci. Formálne som to asi ja, ale nikto z nás ani zo zakladajúcich členov netlačí v žiadnom ohľade na pílu,“ vysvetlil kapelník Michal Ambrož dôvod, prečo príprava nahrávky trvala šesť rokov.

K singlu Konec nočních toulek napísal text nehrajúci člen kapely, výtvarník Karel Haloun. Pôvodne ho mal spievať Ambrož a nie zakladajúci a súčasný bubeník David Koller. „Ibaže keď som v štúdiu za mikrofónom počul Davida, prišlo mi, že by som mu to skazil. On to vzal úplne za svoje a ja som pochopil, že tak to má byť a nemá sa do toho vstupovať,“ dodal kapelník.

Video: Jasná Páka – Majolenka

Album Černá deska vyjde spolu so záznamom z minuloročných koncertov. Krstiť ju budú 6. marca v pražskom Paláci Akropolis. „Mám radosť z tej pestrosti a štýlovej veľkorysosti. Na albume počuť rôzne producentské prístupy. Sú tam rockové vypaľovačky, ale i experimentálna pesnička spievaná na text Jiřího Krchovského,“ povedal o nahrávke Petr Váša.

Česká rocková kapela Jasná páka vznikla v roku 1981. V roku 1984 dostala celoštátny zákaz hrania. Na hudobnú scénu sa vrátila v roku 2008. V súčasnosti hrá v zložení Michal Ambrož (gitara, spev), David Koller (bicie, spev), ktorý tiež pôsobí v skupine Lucie, Vladimír Zatloukal (gitara), Petr Váša (spev), Marta Minárik (basa), Radovan Jelínek (klávesy, gitara, spev), Petra Studená (spev) a Magdaléna Ambrožová (spev).

Informácie pochádzajú z webstránky kultura.idnes.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David Koller