Komiksový Superman to v Daily Planet zabalil, dal výpoveď

Superman
Foto: dailycaller.com

BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) – Najznámejší vymyslený novinár skončil s kariérou. Supermanovo alter ego – Clark Kent – dal v najnovšom vydaní komiksu výpoveď.

V denníku Daily Planet pracoval vyše 70 rokov. Informoval o tom vydavateľ populárneho komiksu, DC Comics. Clarkovi Kentovi sa nepáči úpadok kvality novinárstva a dal výpoveď po hádke v redakcii.

Ako píše Los Angeles Times, v Supermanovom svete prišiel vlastník denníka Galaxy Corporation s novou koncepciou. Chce, aby denník Daily Planet prinášal jednoduchšie a zábavnejšie témy. Čitatelia fiktívneho denníka prahnú po zábave, nie po serióznom spravodajstve. Komiks zareagoval na realitu vo svete žurnalistiky, tvrdí vydavateľ DC Entertainment.

Tvorca komiksu Scott Lobdell priznal v rozhovore pre USA Today, že superhrdina radšej nepošle žiadosť o prijatie do žiadnej redakcie. Je pravdepodobné, že aj keby ho prijali kdekoľvek inde, opäť bude musieť zohnúť chrbát a poslúchať. Komiksový Superman si preto zrejme založí vlastný blog.

https://www.youtube.com/watch?v=C70JgHAzZJM

Komiks o Supermanovi vydáva DC Comics, ktorý patrí pod Warner Bros. Superman je jeho najznámejšou postavou, medzi ktoré patrí aj Batman či Catwoman. S konkurenčnou spoločnosťou Marvel ovládajú takmer tri štvrtiny amerického komiksového trhu.

Supermana vymyslel americký spisovateľ Jerry Siegel a umelec Joe Shuster v roku 1932. Predali ho spoločnosti DC Comics. Prvý komiks o Supermanovi uzrel svetlo sveta v roku 1938. Odvtedy sa Superman objavil v niekoľkých seriáloch, filmoch aj v rozhlase či videohrách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom