Komisári hľadali Saganovi na Tour motorčeky v bicykli

Bicykle Sagana a Frooma prešli kontrolou, hľadali motorčeky
Víťaza 18. etapy Tour de France a držiteľov všetkých tričiek vrátane slovenského cyklistu Petra Sagana podrobili kontrole bicyklov. Foto: SITA/AP

SAINT JEAN DE MAURINE 24. júla (WEBNOVINY) – Komisári Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) skontrolovali po osemnástej etape Tour de France do Saint Jean de Maurine bicykle jej víťaza a držiteľov všetkých tričiek. U Romaina Bardeta, Chrisa Frooma, Petra Sagana, Naira Quintanu a Joaquima Rodrígueza hľadali skryté motorčeky v rámoch bicyklov, ktoré by im mohli pomôcť dosahovať väčšie rýchlosti a lepšie výkony.

Kontrole sa podrobil aj Pierre Rolland. Na rozdiel od minulosti prebehli kontroly v tichosti po skončení etapy. Komisári sa vďaka maličkej kamere napojenej na mobilný telefón dostali až do vnútorných stredových trubiek každého bicykla.

Obrazom: Najkrajšie momenty z osemnástej etapy Tour de France

„Áno, kontrolovali mi bicykel. Teším sa z týchto kontrol. Je potrebné prešetriť všetky špekulácie a fámy, ktoré sú už na svete. Podozrenia o využívaní motorčekov sa objavujú len na sociálnych sieťach. Tie správy však majú nejaký základ, tie technológie existujú,“ uviedol pre cyclingnews.com Froome.

Posledná kontrola bola už štvrtou na tohtoročnej Tour. Rovnako si technickí komisári UCI v súvislosti s technologickým dopingom posvietili aj na bicykle počas Giro d´Italia. Informácie zverejnil web cyclingnews.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Chris FroomeChristopher FroomePeter Sagan