Komorowski sľubuje, že bude nestranným prezidentom

Komorowski
Foto: SITA/AP

VARŠAVA 6. júla (WEBNOVINY) – Novozvolený poľský prezident Bronislaw Komorowski v utorok prisľúbil, že nebude pri výkone svojej funkcie prihliadať na svoju blízkosť k liberálnej Občianskej platforme premiéra Donalda Tuska, ale bude sa snažiť byť nestranný a celé svoje päťročné funkčné obdobie bude prezidentom všetkých Poliakov. Komorowski to povedal na slávnostnej ceremónii na varšavskom Kráľovskom hrade, ktorá oficiálne potvrdila jeho víťazstvo v nedeľňajšom druhom kole poľských prezidentských volieb.

Podľa konečných výsledkov získal Komorowski v druhom kole 53,01 a jeho súper Jaroslaw Kaczyński 46,99 percenta hlasov. Komorowského víťazstvo okrem iného znamená, že Tuskova vláda bude môcť uskutočniť potrebné ekonomické reformy a znížiť verejné výdavky. Exprezident Lech Kaczyński vládne návrhy zákonov často vetoval.

Bývalý prezident, ktorý bol dvojičkou expremiéra Jaroslawa Kaczyńského, zahynul v apríli pri leteckom nešťastí na západe Ruska, pri ktorom prišli o život desiatky významných poľských osobností.

SITA/AP

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bronislaw KomorowskiJaroslaw KaczynskiLech Kaczynski