Komunálne voľby Banská Bystrica 2018: Kandidáti na primátora a poslancov mestského zastupiteľstva

Komunálne voľby 2018 na Slovensku
Foto: WebNoviny.sk

Výsledky komunálne voľby Banská Bystrica nájdete
v článku TU

KOMUNÁLNE VOĽBY 2018: BANSKÁ BYSTRICA

BANSKÁ BYSTRICA: KANDIDÁTI NA PRIMÁTORA

1. Igor Kašper, Ing., 38 r., ekonóm, manažér, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
(oľano),Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
2. Ján Nosko, MUDr., 57 r., primátor, nezávislý kandidát
3. Peter Peuker, 65 r., občianský aktivista, Naj – nezávislosť a jednota
4. Jozef Sásik, Ing., 60 r., Znalec-lesníctvo, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku

BANSKÁ BYSTRICA: KANDIDÁTI NA POSLANCOV

Volebný obvod č. 1

1. Andrea Bačová, Mgr., 52 r., Kníhkupkyňa, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka
2. Patrícia Cenkovová, Mgr., 44 r., sociálny pracovník, Spolu-občianska demokracia
3. Ladislav Hölc, 53 r., SZČO, Strana zelených Slovenska
4. Ján Jambrich, 60 r., technik, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
5. David Kapusta, Ing.,Mgr., 29 r., Daňový konzultant, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
6. Pavol Katreniak, Mgr.,Ing., 60 r., odborný radca pre ochranu prírody, pedagóg, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
7. Miriam Lapuníková, Ing.,MBA, 38 r., Riaditeľka Rooseveltovej nemocnice, nezávislá kandidátka
8. Andrea Maková, Bc., 23 r., Vedúca oddelenia medzinárodných vzťahov a zahraničného obchodu – Mesto Banská Bystrica, nezávislá kandidátka
9. Stanislav Mičev, PhDr.,PhD., 60 r., Generálny riaditeľ Múzea SNP, nezávislý kandidát
10. Ludvik Nábělek, MUDr.,PhD., 64 r., lekár – prednosta kliniky, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
11. Radovan Ocharovich, Mgr., 40 r., Riaditeľ školy, nezávislý kandidát
12. Matúš Oľha, doc.Mgr.art.,PhD., 59 r., Prorektor Akadémie umení, nezávislý kandidát
13. Marián Pataj, JUDr., 44 r., advokát, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
14. Róbert Ragan, 55 r., hudobník, pedagóg, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
15. Ivan Rybárik, Ing., 75 r., dôchodca, Strana moderného Slovenska (sms)
16. Radovan Sloboda, Ing., 52 r., športový odborník, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
(oľano),Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
17. Marek Šabo, Mgr., 35 r., právnik, nezávislý kandidát
18. Milan Ševčík, 52 r., konateľ, Strana moderného Slovenska (sms)
19. Miroslav Štelcl, 37 r., Odborný senior manažér, nezávislý kandidát
20. Richard Tokušev, 48 r., konateľ, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
21. Jana Toličová, Mgr., 52 r., Prekladateľka, Spolu-občianska demokracia
22. Marek Vyhnička, 42 r., podnikateľ, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
23. Marek Zeman, Ing., 32 r., Biznis analytik, Spolu-občianska demokracia

Volebný obvod č. 2

1. Alexander Daško, Mgr., 49 r., hudobník, pedagóg, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
2. Oľga Kazanská, Mgr., 66 r., pedagóg, Strana moderného Slovenska (sms)
3. Jaroslav Kuracina, 47 r., podnikateľ, nezávislý kandidát
4. Marcel Mojžiš, Ing.,Bc., 40 r., Riaditeľ spoločnosti, Spolu-občianska demokracia
5. Marcel Pecník, PhDr., 35 r., historik, publicista, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
6. Ivan Uhrík, Ing.,Bc.,PhD., 53 r., ekonóm, manažér, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
(oľano),Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
7. Martin Úradníček, Ing., 56 r., vydavateľ, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 3

1. Pavol Bielik, 64 r., referent, nezávislý kandidát
2. Jana Brázdilová, Ing., Mgr., 65 r., riaditeľka Diecézneho školského
úradu, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano),Kresťanskodemokratické hnutie, Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
3. Matej Bučko, 31 r., politológ, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
4. Maroš Čupka, Dis.art., 22 r., študent, Komunistická strana Slovenska
5. Ján Dilík, 71 r., Hokejový tréner, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
6. Július Ernek, Mgr., 39 r., prednosta Okresného úradu v Banskej
Bystrici, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
7. Jakub Gajdošík, Mgr., 33 r., viceprimátor mesta Banská Bystrica, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
8. Beata Hirt, Ing., 56 r., riaditeľka komunitnej nadácie, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka
9. Peter Hunák, MUDr., 56 r., lekár, Strana moderného Slovenska (sms)
10. Ladislav Huntoš, 41 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát
11. Jarmila Chmelková, 52 r., SZČO, Strana zelených Slovenska
12. Jakub Iždinský, 29 r., administratívny pracovník, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
13. Marek Kliment, 37 r., súkromný podnikateľ, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé
osobnosti (oľano),Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
14. Martin Klus, doc.PhDr.,PhD.,MBA, 38 r., pedagóg a poslanec NR SR, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie, Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
15. Marek Kotleba, Bc., 35 r., živnostník, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
16. Dáša Kupčeková, 42 r., SZČO, Strana zelených Slovenska
17. Andrej Leitner, Ing., 26 r., softvérový inžinier, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
18. Milan Lichý, Ing., 57 r., lesný inžinier, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
19. Martin Majling, Ing., 32 r., ekonóm, nezávislý kandidát
20. Anton Minárik, PaedDr., 40 r., konateľ spoločnosti, nezávislý kandidát
21. Matúš Molitóris, Mgr., 32 r., manažér, aktivista, nezávislý kandidát
22. Vladimír Piperek, 39 r., Športový manažér, nezávislý kandidát
23. Vladimír Pirošík, Mgr., 42 r., advokát, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
24. Milan Prašovský, 42 r., Súkr.bezp.služba,B.Bystrica, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
25. Elena Púchyová, Ing., 60 r., občiansky aktivista, Strana zelených Slovenska
26. Andrej Refka, Bc., 40 r., informatik, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
27. Vladimír Rosinský, 58 r., obchodník, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
28. Michal Škantár, Ing., 36 r., ekonóm, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
29. Tomáš Štrba, Mgr.,PhD., 35 r., Geodet, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
30. Róbert Trnka, Ing., 50 r., referent, nezávislý kandidát
31. Martin Turčan, Ing., 36 r., viceprimátor Mesta Banská Bystrica, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 4

1. Jozef Baláž, MUDr., 39 r., lekár, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
2. Peter Čajka, PhDr., 31 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát
3. Abdulbesi Čako, 56 r., podnikateľ, Strana moderného Slovenska (sms)
4. Katarína Čižmárová, Doc.RNDr.,CSc., 62 r., občianská aktivistka, nezávislá kandidátka
5. Dušan Dobrota, 62 r., živnostník, Spolu-občianska demokracia
6. Janka Kmeťová, JUDr., 48 r., advokátka, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
7. Marek Odaloš, 30 r., manažér predaja, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
8. Miroslav Potančok, 44 r., podnikateľ, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
9. Jozef Tomáš, Ing., 58 r., Výsluhový dôchodca, nezávislý kandidát

Volebný obvod č. 5

1. Matej Ďurica, 27 r., SZČO, Strana moderného Slovenska (sms)
2. Lucia Fabriciusová, JUDr., 38 r., advokátka, nezávislá kandidátka
3. Marcela Gallová, 47 r., SZČO, Strana moderného Slovenska (sms)
4. Ján Gereg, JUDr., 68 r., advokát, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
5. Peter Gogola, Mgr., 50 r., riaditeľ vydavateľstva, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
(oľano), Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
6. Danica Halamová, Ing., 45 r., Projektantka, nezávislá kandidátka
7. Vladimír Hiadlovský, doc.,Ing.,PhD., 40 r., Rektor Univerzity Mateja Bela, nezávislý kandidát
8. Luděk Hochmuth, MUDr., 65 r., Lekár, alergológ, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
9. Robert Hrnčiar, 55 r., Podnikateľ, Strana moderného Slovenska (sms)
10. Klaudia Hrušková, 40 r., SZČO, Kotleba – ľudová strana naše Slovensko
11. Miroslav Ivan, Ing., 52 r., poslanec NRSR, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
12. Daniel Karas, Mgr., 43 r., manažér, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
13. Hana Kasová, Ing.arch., 42 r., architektka, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka
14. Ľubica Kleniarová, Mgr., 61 r., dôchodca, Komunistická strana Slovenska
15. Viera Klimentová, RSDr., 67 r., dôchodca, Komunistická strana Slovenska
16. Soňa Kopčanová, Mgr., 48 r., pedagóg, umelec, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
(oľano),Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
17. Rastislav Medveď, Mgr., 41 r., manažér, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano),Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
18. Marek Modranský, Mgr., 39 r., Predseda Inštitútu verejnej dopravy, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
19. Ľubomír Motyčka, 68 r., novinár, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
20. Peter Peuker, 65 r., občianský aktivista, Naj – nezávislosť a jednota
21. Peter Pohančaník, Ing.,PhD., 37 r., riaditeľ Folklórny súbor Urpín, nezávislý kandidát
22. Vladimír Sklenka, PhDr.,PhD., 41 r., Historik, nezávislý kandidát
23. Lucia Skokanová, Ing., 42 r., Projektová manazérka v Nadácii pre deti Slovenska, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka
24. Roman Štrba, Mgr., 53 r., manažér, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
25. Svetozár Tomič, 66 r., Podnikateľ, Strana moderného Slovenska (sms)
26. Vladimír Výbošťok, 71 r., inštruktor telesnej a bojovej prípravy, nezávislý kandidát
27. Stanislav Zaťko, 45 r., Kuster, Strana moderného Slovenska (sms)
28. Denisa Zaťková, 45 r., SZČO, Strana moderného Slovenska (sms)

Volebný obvod č. 6

1. Svetozár Dluholucký, Prof.MUDr.,CSc., 78 r., detský lekár, Smer – sociálna demokracia, Slovenská národná strana
2. Erika Karová, 36 r., podnikateľka, nezávislá kandidátka
3. Alžbeta Lukáčová, Mgr.,PhD., 38 r., Dramaturgička, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka
4. Roman Miškár, 37 r., manažér, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (oľano), Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
5. Vladimír Moravčík, 36 r., Profesionálny športovec, nezávislý kandidát
6. Peter Novanský, 34 r., podnikateľ, nezávislý kandidát
7. Juraj Odor, Ing., 70 r., kontrolór, nezávislý kandidát
8. Marek Ondráš, Mgr., 34 r., Vyšetrovateľ Policajného zboru, nezávislý kandidát
9. Miroslava Pastorková Kiseľová, Mgr.art.,PhD., 43 r., zástupkyňa riaditeľa, pedagóg spevu, Strana zelených Slovenska
10. Peter Plančík, 34 r., Vodič MKD, Komunistická strana Slovenska
11. Ľudmila Priehodová, Ing.arch., 65 r., Architektka, Banskobystrická alternatíva, nezávislá kandidátka
12. Jozef Sásik, Ing., 60 r., Znalec-lesníctvo, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku
13. Pavol Strhák, 34 r., konateľ spoločnosti, Spolu-občianska demokracia
14. Ján Ševc, RSDr.,CSc., 70 r., dôchodca, Komunistická strana Slovenska

Volebný obvod č. 7

1. Peter Handlovský, Ing., 64 r., živnostník, Smer-sociálna demokracia, Slovenská národná strana
2. Igor Kašper, Ing., 38 r., ekonóm, manažér, Sloboda a solidarita , Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
(oľano), Kresťanskodemokratické hnutie,Sme rodina – Boris Kollár, Progresívne Slovensko
3. Miroslav Lupták, 43 r., Organizátor podujatí, Banskobystrická alternatíva, nezávislý kandidát
4. Milan Smedo, 65 r., SZČO, nezávislý kandidát
5. Michal Ševčík, JUDr.Ing.,PhD., advokát, Strana moderného Slovenska (sms)

Výsledky vám prinesieme 11. novembra 2018 po zverejnení Štatistickým úradom SR

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Boris Kollár