Komunistov trápi, že sa Slovensko zbavilo zlatých vajec

Volby
Foto: SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 18. februára (WEBNOVINY) – Najväčším problémom Slovenska je podľa predsedu Komunistickej strany Slovenska (KSS) Jozefa Hrdličku, že sa zbavilo zlatých vajec slovenskej ekonomiky.

„Kompletne sa zbavilo štátneho sektoru. Zbavilo sa strategických podnikov. Potom tu chýbajú prostriedky na to, aby štát fungoval. Prostriedky, ktoré chýbajú sú základný problém, ktorý vidíme,“ povedal Hrdlička pre agentúru SITA s tým, že prednosť SR by momentálne ťažko definoval.

Korupciu za najväčší problém Slovenska označil predseda Strany demokratickej ľavice (SDĽ) Jozef Ďurica.

„To je pre mňa obrovské sklamanie a obrovský šok, že politici, ktorí nastupovali po roku 1989, a ktorí na minulosti nenašli nič dobré a sľubovali ľuďom svetlú budúcnosť, veľmi rýchlo zistili, že čo sa z toho štátneho bohatstva dá rozobrať, urvať, čo sa dá obohatiť. Korupcia je popretkávaná naprieč politickým spektrom,“ povedal pre agentúru SITA.

Preto je podľa neho najvyšší čas, buď nech príde nová mladá generácia, alebo ešte generácia, ktorá nie je a nechce byť závislá na takýchto prednostiach, ale ktorá chce slúžiť ľuďom. Slovensko je však podľa neho predovšetkým pracovitý a skromný ľud s krásnymi prírodnými bohatstvami, ale i pomerne rozvinutým priemyslom.

Ak sa skĺbi skromnosť národa s umom a pracovitosťou a ak politici budú voči nim hrať čestnú úprimnú úlohu, ak ľudia budú mať pocit, že politici sú tu pre nich, že im slúžia, tak si myslím, že Slovensko môže napredovať ďalej,“ dodal.

Podľa predsedu Strany občanov Slovenska (SOSKA) Petra Marčeka je najväčším problémom to, že 23 rokov je republika riadená ľuďmi, ktorí ju previedli z jedného systému do druhého, len pre občana je to stále horšie a horšie. „Pamätám si desaťnásobné platy jedného nemenovaného politika, uťahovanie opaskov. Je najvyšší čas, aby politici prebrali zodpovednosť na seba a v prípade, že niekto niečo spraví, rozkradne túto republiku, alebo urobí nejaký trestný čin, aby bol aj postihnutý,“ povedal pre agentúru SITA.

Naopak prednosťou je podľa neho pracovitý občan. „To máme, mali sme jedno z najlepších školstiev ešte pred Nežnou revolúciou. Teraz to žiaľ trošku prišlo do zarábania a ziskovosti týchto zariadení. Prednosť Slovenska je potenciál v ľuďoch, občanoch. Slovák je veľmi pracovitý a húževnatý,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Ďurica
Firmy a inštitúcie KSS Komunistická strana SlovenskaSDĽ Strana demokratickej ľavice