Komunitné projekty v Banskobystrickom kraji získali grant, v mestách vybudujú oddychové zóny

oddych, relaxačná zóna, park, lavička
Foto: ilustračné, Getty Images

BANSKÁ BYSTRICA 23. marca (WebNoviny.sk) – V Banskobystrickom kraji budú vďaka grantu realizované štyri projekty. Podporu získali komunitné projekty v Pohorelej v okrese Brezno, v Modrom Kameni a v Bušinciach v okrese Veľký Krtíš a v Hnúšti v okrese Rimavská Sobota.

Na zamestnanecký grantový program „Pomôžte svojej komunite“ rozdelí Nadácia VÚB takmer 30-tisíc eur medzi 21 projektov na celom Slovensku. Ako agentúru SITA informoval PR manažér VÚB Dominik Miša, jednotlivé projekty podporia sumou do 1 500 eur.

Nové oddychové zóny

Vďaka grantovému programu v obci Pohorelá vybudujú novú relaxačno-zábavnú zónu na turisticky rušnej ulici pod Orlovou, ktorá bude slúžiť v rámci rôznych aktivít pre obyvateľov ako aj turistov obce.

V Modrom Kameni vytvoria obyvatelia dobrovoľníckymi brigádami oddychovú zónu medzi základnou školou a autobusovou zastávkou na Lipovom námestí. Enviroprojekt v obci Bušince má za cieľ vytvoriť verejnú oddychovú zónu na mieste, kde sa v súčasnosti nachádza čierna skládka.

Občianske združenie Horná Rimava chce v rámci podporeného projektu v Hnúšti vybudovať oddychovú zónu pri historickom kamennom moste cez riečku Rimava.

Projekty predložili stovky organizácií

Tieto víťazné projekty budú realizované v období od apríla do októbra tohto roku,“ informoval Miša a dodal, že bližšie informácie o jednotlivých podporených projektoch sú k dispozícii na stránke www.nadaciavub.sk.

Opäť nás príjemne prekvapilo množstvo ľudí, ktorí sa do tohto kola našej grantovej schémy prihlásili so svojimi nápadmi na verejnoprospešné, kultúrne či osvetové aktivity,“ uviedol predseda správnej rady Nadácie VÚB Alexander Resch a dodal, že projekty predložilo spolu 227 organizácií.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom