Koncert legendy Guns N´Roses bude pod drobnohľadom polície

Axl rose
axl rose Foto: SITA

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Legendárna skupina Guns N´ Roses vystúpi na letisku v Piešťanoch už o dva dni. Z toho dôvodu bude v meste a jeho okolí usmerňovaná doprava smerovými tabuľami a na niektorých miestach riadená príslušníkmi dopravnej polície.

Polícia žiada vodičov, ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali dopravné značenie a riadili sa pokynmi polície. Na bezpečnosť bude počas opatrení dohliadať 48 policajtov z dopravnej polície, cudzineckej polície, poriadkovej polície, kriminálnej polície, železničnej polície, ale i psovodi so psami.

Celkovo bude nasadených 20 služobných vozidiel. V prípade narušenia verejného poriadku je polícia pripravená vykonať všetky potrené kroky na jeho obnovu.

Osemčlenná kapela v Piešťanoch vystúpi v zložení: Axl Rose (spev), Dizzy Reed (klávesy, piano, perkusie, vokály), Tommy Stinson (basgitara, vokály), Chris Pitman (klávesy, vokály), Richard Fortus (rytmická gitara), Ron „Bumblefoot“ Thal (sólová gitara), Frank Ferrer (bicie nástroje) a DJ Ashba (sólová gitara).

Koncerty predkapiel sa začnú už od 17:00 v podaní skupín Siempre & Lukáš Adamec, Dorian Gray, Arakain & Lucie Bílá a celým podujatím budú sprevádzať moderátori Junior a Marcel.

Guns N‘ Roses, ktorí vznikli v roku 1985, zažili svoju najväčšiu slávu po vydaní debutovej nahrávky Appetite for Destruction (1987) s hitmi ako Welcome to the Jungle, Sweet Child o‘ Mine a Paradise City.

Kapela na úspech prvého albumu nadviazala v roku 1991 štúdiovkami Use Your Illusion I a Use Your Illusion II, ktoré vyšli v ten istý deň. Žánrovo pestré nahrávky obsahovali single You Could Be Mine, Don’t Cry, Live and Let Die, November Rain, Knockin‘ on Heaven’s Door, Civil War a Estranged.

Členovia formácie, predovšetkým spevák Axl Rose a gitarista Slash, sa však čoraz viac hádali a nenahrávali nové skladby. V roku 1993 ešte vydali album coververzií The Spaghetti Incident? a v argentínskom Buenos Aires odohrali posledný koncert v najslávnejšej zostave. Slash z kapely odišiel v roku 1996, basgitarista Duff McKagan ho nasledoval o rok neskôr.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Axl RoseLucie BíláLukáš Adamec