Koncert VH1 Divas tento rok venujú pamiatke Whitney Houston

Whitney Houston
Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 9. mája (WEBNOVINY) – Výročný koncert VH1 Divas tento rok organizátori venujú pamiatke zosnulej speváckej hviezdy Whitney Houston. Podujatie sa uskutoční v decembri v Los Angeles, jeho výkonným producentom bude Rickey Minor, ktorý s Houston dlhé roky spolupracoval.

„Mali sme pocit, že ak môže nejaká šou vzdať hold hudbe Whitney, mala by to byť Divas,“ vyjadril sa riaditeľ televízie VH1 Tom Calderone pre magazín Billboard. „December je podľa nás dosť ďaleko na to, aby to už nebola smutné, keďže by sme chceli osláviť jej hudbu,“ dodal.

Podľa Billboardu to už odsúhlasila speváčkina rodina i nahrávacia spoločnosť Sony Records. Zatiaľ nie sú známe mená interpretov a interpretiek, ktorí na koncerte vystúpia. Sama Houston sa v rámci VH1 Divas predstavila tri razy – v rokoch 1999, 2002 a 2003.

Koncert VH1 Divas sa po prvý raz uskutočnil 14. apríla 1998. Vystúpili na ňom Mariah Carey, Gloria Estefan, Shania Twain, Aretha Franklin, Céline Dion a Carole King.

Výťažok z podujatia putuje na konto neziskovej organizácie VH1 Save The Music Foundation, ktorá distribuuje do verejných škôl hudobné nástroje a tým umožňuje aj chudobnejším deťom dostať sa do priameho kontaktu s hudbou. Minulý rok si na podujatí uctili zosnulú speváčku Amy Winehouse.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Amy WinehouseAretha FranklinCéline DionMariah CareyShania TwainWhitney Houston