Koncerty Alexandrovovcov napriek nehode zrejme rušiť nebudú

Alexandrovci
Foto: Trio Production, s. r. o.

PRAHA 25. decembra (WebNoviny.sk) – Výhradný manažér ruského armádneho hudobného súboru Alexandrovovci pre strednú Európu Rudolf Héger v nedeľu po havárii lietadla, v ktorom zahynulo 64 členov súboru, povedal, že turné Alexandrovovcov European Tour 2017 sa pravdepodobne uskutoční tak, ako bolo naplánované.

V prvej polovici roka majú naplánovaných 75 koncertov. Turné sa nezruší, ale nie je vylúčené, že sa niektoré termíny posunú,“ citoval ho server Novinky.cz.

Na Slovensku má súbor naplánovaných koncom mája a začiatkom júna 10 koncertov. Zakúpené vstupenky na koncerty zostávajú v platnosti, upozornil.

Héger pripomenul, že súbor má 180 členov a dodal: „Teraz nie je vhodný čas zaoberať sa koncertmi. Musí sa uskutočniť pohreb, nielen celé Rusko teraz prežíva veľký smútok.“

Lietadlo ruského ministerstva obrany typu Tu-154 sa zrútilo do Čierneho mora iba niekoľko minút po štarte z letiska v Soči na juhozápade Ruska. Väčšinu z 92 osôb na palube tvorili členovia svetoznámeho súboru Alexandrovovci, ktorí mali v Sýrii absolvovať vystúpenie pre ruských vojakov. Haváriu s najväčšou pravdepodobnosťou nikto neprežil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom