Končiacej nórskej veľvyslankyni Inge Magistad udelil medailu prezident Kiska

Inge Magistad
Veľvyslankyňa Nórskeho kráľovstva na Slovensku Inge Magistad, 1. septembra 2018. Foto:

BRATISLAVA 1. septembra (WebNoviny.sk) – Medailu prezidenta SR za významné zásluhy o rozvoj slovensko-nórskych vzťahov a šírenie dobrého mena Slovenska v zahraničí udelil prezident Andrej Kiska veľvyslankyni Nórskeho kráľovstva Inge Magistad pri príležitosti ukončenia jej misie.

Počas prijatia, ktoré sa uskutočnilo tento týždeň, sa obaja partneri zhodli, že vzťahy medzi Slovenskom a Nórskom sú veľmi blízke a priateľské, o čom svedčí spolupráca v mnohých oblastiach verejného, podnikateľského aj akademického sektora.

Slovenská hlava štátu zároveň poďakovala Magistad za jej veľmi aktívne pôsobenie na Slovensku. Kiska takisto vyzdvihol jej profesionalitu a angažovanie sa v prospech rozvoja vzťahov medzi Slovenskom a Nórskom.

Vysoko ocenil pomoc a spoluprácu v oblasti vzdelávania, sociálnych vecí, ochrany životného prostredia a kultúry. Takisto pripomenul a poďakoval sa tiež za nedávnu historicky prvú návštevu slovenského prezidenta v Nórsku.

Magistad bola veľvyslankyňou Nórska na Slovensku od roku 2013. Na veľvyslaneckých postoch pôsobila aj v minulosti, a to na Filipínach (1997 – 2000) a v Portugalsku (2006 – 2011).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej Kiska