Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Event cover_1920x1080 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: CITY FÓRUM

Konferencia CITY FÓRUM 2019 na tému „Ako urobiť dobré mesto“

BRATISLAVA 4. júna (WebNoviny.sk) – V bratislavskej Starej tržnici sa 19. júna 2019 stretnú popredné európske osobnosti z oblasti architektúry, územného plánovania, mestských politík a sociálnych inovácií, aby diskutovali, ako by sa mali naše mestá v budúcnosti rozvíjať.

Prvý ročník česko-slovenskej odbornej konferencie CITY FÓRUM 2019 chce podporiť otvorený dialóg medzi všetkými aktérmi, ktorí určujú budúce smerovanie, ale tiež sa aktívne podieľajú na rozvoji mesta. Téma prvého ročníka konferencie je jednoduchá, a zároveň komplexná: Ako urobiť dobré mesto.

CITY FÓRUM 2019 chce vytvoriť platformu pre vecnú diskusiu primátorov, zástupcov samosprávy a štátnej správy s architektami, urbanistami, developermi a investičnými spoločnosťami o budúcom smerovaní mesta. Slovenskí, českí a medzinárodní odborníci si budú vymieňať skúsenosti o územnom plánovaní, verejnom priestore, participácii obyvateľov, inováciách, ktoré zlepšujú život v mestách, a tiež o príprave miest na budúce výzvy.

CITY FÓRUM 2019 privíta v Bratislave medzinárodne rešpektovaných profesionálov, medzi inými: Kristiana Villadsena z medzinárodne uznávaného dánskeho ateliéru Gehl Architects, Jeroena Dirckxa z popredného holandského štúdia KCAP, urbanistu Igora Marka z Marko & Placemakers pôsobiaceho v Londýne a architekta Vasu Perovića z úspešného slovinského ateliéru Bevk Perović Arhitekti.

Vystúpenia hlavných rečníkov sa budú týkať viacerých aktuálnych mestských tém:

  • Ako preniesť ambiciózne politické vízie do každodenného života mesta?
  • Môže mať mesto charakter? Ako zmysluplne zaplniť verejný priestor?
  • Je územný plán prežitok? Ako držať krok s meniacimi sa potrebami mesta?
  • Ako nájsť zhodu o zmene? Komunikácia a participácia ako princíp vo fungovaní mesta

Popri primátorovi Bratislavy a zároveň architektovi Matúšovi Vallovi a zástupcoch vedenia mesta Praha a Brno sa do diskusie zapoja viacerí slovenskí a českí profesionáli, ako architekti a urbanisti Juraj Benetin, Juraj Šujan a Peter Gero, Ondřej Boháč z inštitútu IPR Praha, a Michal Sedláček z KAM Brno, sociálny inovátor Gábor Bindics a mnohí ďalší. Na konferencii budú prezentované aj viaceré príklady dobre zvládnutých projektov spolupráce a komunikácie medzi mestom a privátnymi investormi z Bratislavy, Prahy a Brna.

Organizátorom podujatia je Stavebné fórum, záštitu nad konferenciou prevzal primátor Bratislavy Matúš Vallo. Hlavným partnerom konferencie je nadnárodná stavebná a developerská spoločnosť YIT, partnermi podujatia sú spoločnosti CRESCO Real Estate – Slnečnice, IMMOCAP Group, JTRE a Lucron. Programovým partnerom konferencie je SEESAME Communication Experts.

Viac informácii na www.cityforum.sk
Program: http://www.stavebne-forum.sk/sk/konferencie/city-forum-2019/program/
Vstupenky: http://www.stavebne-forum.sk/sk/konferencie/city-forum-2019/

Inzercia

Odporúčané články

Program Slovenskej národnej galérie Bratislava – September 2019 Bayer a LANXESS predávajú svoje podiely vo firme Currenta

Neprehliadnite

Pellegrini podľa politologičky nemá na revoltu v Smere-SD guráž, ale odchodom zo strany môže len získať Polícia vyšetruje vraždu v Belej, muža našli v pivnici so sečnou ranou na hlave Používanie sociálnych sietí môže podľa výskumu znásobovať depresie, najmä u dievčat Tri európske krajiny chcú vyššiu daň na mäso, aby ľudí prešla chuť Národniari odmietajú Merkelovej plán na záchranu migrantov, vyhlásenia kancelárky ich znepokojili Foto: Turista prežil približne 20-metrový pád vo Vysokých Tatrách Video: Malý dugong, ktorý sa stal hviezdou internetu, zomrel po prehltnutí plastov

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X