Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. 06. 2014 12:42 Ekonomika od WBN/PRSITA Diskusia

Konferencia iDEME OPIS 2014 bude o elektronických službách

BRATISLAVA 17. júna (WBN/PR) – Ako kvalitne a efektívne komunikovať prostredníctvom elektronických služieb verejnej správy, ako využiť analytické nástroje pre oblasť prevencie a detekcie podvodov – to sú najdiskutovanejšie témy nielen na Slovensku, ale aj v krajinách EÚ. Práve o ne prejavili najväčší záujem účastníci komerčného i neziskového sektora v rámci programu blížiacej sa konferencie iDEME OPIS 2014, ktorá sa uskutoční už tento štvrtok, 19.júna 2014 od 9.00 hod v hoteli Bôrik v Bratislave. Záštitu nad konferenciou, ktorú organizuje občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu v spolupráci s Riadiacim orgánom Operačného programu Informatizácia spoločnosti (RO OPIS), prevzal vedúci Úradu vlády Slovenskej republiky Igor Federič.

Na konferencii privítame zástupcov samospráv, ktorí budú s odborníkmi na IT technológie diskutovať o informatizácii slovenských samospráv v rámci prezentácie projektu DCOM – Datacentrum Obcí a Miest. Toto Datacentrum bude poskytovať samospráve softvérové riešenia spôsobom „softvér ako služba“ (tiež známy ako Software as a Service – „SaaS“), ktorý umožní zamestnancom obecných a mestských úradov používať softvérové aplikácie bez potreby inštalácie špecializovaného softvéru v úradoch. V rámci projektu je plánovaných celkovo 138 služieb pre verejnosť. Cieľom projektu nie je vytvárať nové informačné systémy obecných úradov (ISO), ale vybrať osvedčených dodávateľov, ktorí by rozšírili ponuku aplikácií Datacentra a plne ho integrovali s modulmi Ústredného portálu verejnej správy a hlavnými registrami verejnej správy. Obce a mestá tak budú mať k dispozícii komplexný balík služieb, ktorý pokryje ich potreby a odbremení ich od výraznej časti starostlivosti o IT zdroje.

Zaujímavé ukážky eGovernment technológií čakajú návštevníkov stánkov vystavovateľov, spoločnosti QEX a Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES).

V tomto roku predpokladá SORO OPIS na MF SR ukončenie približne ôsmich projektov prioritnej osi 1 OPIS a spolu s nimi budú zavedené ďalšie elektronické služby, ktoré prispejú k odbúravaniu náročnej administratívy. Aktuálne je v prevádzke 193 elektronických služieb, medzi ktorými sú Elektronické služby NKÚ SR, Elektronické služby ÚGKK-ZB GIS, Elektronické služby štatistického úradu, Elektronická identifikačná karta, Elektronické služby centrálnej ohlasovne, Elektronické služby verejného obstarávania, Ústredný portál verejnej správy.

Partnermi konferencie iDEME OPIS 2014 sú spoločnosti SAS Slovakia a Sevitech, sponzormi CORAgeo, DATALAN, QBSW a S&T. Mediálnymi a obsahovými partnermi podujatia sú Fórum pre komunikačné technológie (CTF), portál PROMOSPRAVY.SK, SITA, dvojmesačník ÚZEMNÁ SAMOSPRÁVA a VÚS, n.o., Banská Bystrica.

Program konferencie iDEME OPIS 2014 nájdete na stránke www.ideme.net.

Odporúčané články

Dnes sa v Bratislave uskutočnila konferencia iDEME OPIS 2014 Konferencia iDEME OPIS 2014 bude o informatizácii samosprávy

Neprehliadnite

Kajakári Gelle a Petrušová skončili na MS tesne pod pódiom, od medailí ich delili sekundy Rakete Sojuz-2 sa nepodarilo pripojiť k Medzinárodnej vesmírnej stanici, na palube je robot Fedor Na väčšine územia Slovenska hrozia búrky, meteorológovia varujú aj pred horúčavami Víťazstvo nad Španielskom sa nerodilo ľahko, slovenské volejbalistky na ME predviedli aj „ďakovačku“ Vladimír sa stratil v pohorí Tribeč, nezvestného mladíka našli bez známok života Čo sa v Smere deje, bože môj… (komentár)

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X