Konferencia iDEME OPIS 2014 bude o elektronických službách

BRATISLAVA 17. júna (WBN/PR) – Ako kvalitne a efektívne komunikovať prostredníctvom elektronických služieb verejnej správy, ako využiť analytické nástroje pre oblasť prevencie a detekcie podvodov – to sú najdiskutovanejšie témy nielen na Slovensku, ale aj v krajinách EÚ. Práve o ne prejavili najväčší záujem účastníci komerčného i neziskového sektora v rámci programu blížiacej sa konferencie iDEME OPIS 2014, ktorá sa uskutoční už tento štvrtok, 19.júna 2014 od 9.00 hod v hoteli Bôrik v Bratislave. Záštitu nad konferenciou, ktorú organizuje občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu v spolupráci s Riadiacim orgánom Operačného programu Informatizácia spoločnosti (RO OPIS), prevzal vedúci Úradu vlády Slovenskej republiky Igor Federič.

Na konferencii privítame zástupcov samospráv, ktorí budú s odborníkmi na IT technológie diskutovať o informatizácii slovenských samospráv v rámci prezentácie projektu DCOM – Datacentrum Obcí a Miest. Toto Datacentrum bude poskytovať samospráve softvérové riešenia spôsobom „softvér ako služba“ (tiež známy ako Software as a Service – „SaaS“), ktorý umožní zamestnancom obecných a mestských úradov používať softvérové aplikácie bez potreby inštalácie špecializovaného softvéru v úradoch. V rámci projektu je plánovaných celkovo 138 služieb pre verejnosť. Cieľom projektu nie je vytvárať nové informačné systémy obecných úradov (ISO), ale vybrať osvedčených dodávateľov, ktorí by rozšírili ponuku aplikácií Datacentra a plne ho integrovali s modulmi Ústredného portálu verejnej správy a hlavnými registrami verejnej správy. Obce a mestá tak budú mať k dispozícii komplexný balík služieb, ktorý pokryje ich potreby a odbremení ich od výraznej časti starostlivosti o IT zdroje.

Zaujímavé ukážky eGovernment technológií čakajú návštevníkov stánkov vystavovateľov, spoločnosti QEX a Národnej agentúry pre sieťové a elektronické služby (NASES).

V tomto roku predpokladá SORO OPIS na MF SR ukončenie približne ôsmich projektov prioritnej osi 1 OPIS a spolu s nimi budú zavedené ďalšie elektronické služby, ktoré prispejú k odbúravaniu náročnej administratívy. Aktuálne je v prevádzke 193 elektronických služieb, medzi ktorými sú Elektronické služby NKÚ SR, Elektronické služby ÚGKK-ZB GIS, Elektronické služby štatistického úradu, Elektronická identifikačná karta, Elektronické služby centrálnej ohlasovne, Elektronické služby verejného obstarávania, Ústredný portál verejnej správy.

Partnermi konferencie iDEME OPIS 2014 sú spoločnosti SAS Slovakia a Sevitech, sponzormi CORAgeo, DATALAN, QBSW a S&T. Mediálnymi a obsahovými partnermi podujatia sú Fórum pre komunikačné technológie (CTF), portál PROMOSPRAVY.SK, SITA, dvojmesačník ÚZEMNÁ SAMOSPRÁVA a VÚS, n.o., Banská Bystrica.

Program konferencie iDEME OPIS 2014 nájdete na stránke www.ideme.net.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Federič