Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Štefan Harabin
Štefan Harabin skončil vo funkcii predsedu najvyššieho súdu. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
19. mája 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Koniec Harabina v justícii je skvelá správa, tvrdí VIA IURIS

BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) – Je skvelou správou, že Štefan Harabin skončil na čele justície, reagovala na pondelňajší výsledok voľby predsedu najvyššieho súdu advokátka spolupracujúca so združením VIA IURIS Zuzana Čaputová.

Obrazom: V Sobranciach volili šéfa súdnej rady, Harabin dostal petíciu

Súdna rada v prvej ani opakovanej voľbe nezvolila nikoho z pôvodne trojice a potom dvojice kandidátov , medzi ktorými bol súčasný predseda NS SR Štefan Harabin, predsedníčka občianskoprávneho kolégia NS SR Jana Bajánková a predsedníčka senátu správneho kolégia NS SR Zuzana Ďurišová.

“Štefan Harabin stratil vplyv a jednoznačnú podporu, ktorú mal pred piatimi rokmi v súdnej rade. Znamená to zároveň odchod Štefana Harabina z riadiacich funkcií v súdnictve,” uviedla Zuzana Čaputová, advokátka spolupracujúca so združením VIA IURIS.

Ani jeden z neúspešného tria kandidátov Harabin, Bajánková, Ďurišová, nemôže kandidovať v opakovanej voľbe, ktorá bude do 120 dní. Je otázne, či by súčasný predseda najvyššieho súdu Harabin mal šancu na pokračovanie vo funkcii aj za stavu, že by neskôr uspel v prípadných tretích alebo ešte neskorších voľbách.

Obrazom: Aktivisti prišli pred úrad vlády, nechcú zvolenie Harabina

Šéfa NS SR menuje prezident a Ivana Gašparoviča 15. júna vystrieda v úrade Andrej Kiska. Ten sa už vyjadril, že by urobil všetky formálne a neformálne kroky, aby Harabin nebol menovaný. Päťročné funkčné obdobie na poste šéfa najvyššieho súdu Štefanovi Harabinovi vyprší 22. júna.

Zuzana Ďurišová vypadla zo súboja o post predsedu NS SR už v prvom kole. Bola nominantkou Združenia sudcovia “Za otvorenú justíciu”, ktorého predstavitelia nie sú radi, že ich kandidátka nezvíťazila. “Ale na druhej strane pozitívne vnímame, že druhé voľby otvárajú možnosti nominovať iného vhodného kandidáta, ktorý bude prijateľný a vhodný pre väčšinu sudcov a bude súčasne dôstojným reprezentantom súdnej moci,” povedala prezidentka združenia Katarína Javorčíková.

Odporúčané články

Harabin dostal do daru petíciu, ktorá je proti jeho zvoleniu Štefan Harabin vo funkcii končí, súdna rada ho nezvolila

Témy

Diskusia

Tato Gašpar s Hanobínom sú v niti, ešte Pico -a je tu čisto. Nuž, prehriaté aktivity končia vždy krízou. Všeho do času. dal som plus pravyklasik, ,ale deti nie sú hlúpe...oni len veria nám dospelým aj to iba do určitého veku... a zaujímať ťa sudcovia budú až ťa nejaký prefikaný právnik dostane do zložitej životnej situácie.. Neprajem to nikomu, preto musíme byť všetci pozorní, čo... ako čítaš luna a .. veď luna píše, že všetky kauzy politikou a rozkradnutie... ale asi mala na mysli najviac Dzurindovcov.... nikto im to nechce zrátať, tak sa len dohadujeme, ktorý je ten najväčší dobrák... úžerník klamár ..správny príspevok, nech sa jeho neprajníci zamyslia čo doteraz robili... a ako s tou zmenou naložia... ja som zvedavý na tie obrovské zmeny... takto funguje mediálna propaganda na domácej scéne podľa vzoru USA, keď vrahovia za genocídu a najväčší okrádači... ak si myslíte ..že spravodlivosť na slovensku je na jednom človeku, tak tu je naozaj všetko hnilé... ja ho nechcem obhajovať, ale moj názor je taký, že bez Harabina tu bude ešte väčší "babylon" alebo po vietnamsky "melón" lebo odbornosťou mu všetci nesiahajú...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...