Koniec remíz na majstrovstvách sveta? FIFA údajne chce jedenástkový rozstrel aj v skupine

Lopta, futbal
Foto: ilustračné, SITA/AP.

ZÜRICH 30. septembra (WebNoviny.sk) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) má údajne v úmysle zrušenie remíz na scéne majstrovstiev sveta.

V prípade nerozhodného výsledku by každý z tímov získal bod tak ako doteraz a víťaz následného jedenástkového rozstrelu by dostal ešte jeden navyše.

V Kanade a Mexiku bude 16 skupín

Ako uvádza web sportowefakty.wp.pl, tento plán by mohol nabrať reálnejšie kontúry, ak by sa prezidentovi FIFA Giannimu Infantinovi podarilo presadiť rozšírenie počtu účastníkov z 32 na 48 už pre šampionát 2022 v Katare.

Model MS so 48 reprezentáciami je naplánovaný až od „mundialu“ 2026 v USA, Kanade a Mexiku, kde bude 16 skupín s tromi účastníkmi a dvomi postupujúcimi do šestnásťfinále.

Viac tímov možno už v Katare

Infantino sa však stále nevzdal možnosti, že rozšírené MS by mohli byť už na Blízkom východe o štyri roky skôr. Aby sa zabránilo scenáru, že tímy v trojčlenných skupinách budú mať po odohratých zápasoch identický počet bodov aj skóre, Infantino navrhol práve zrušenie remíz.

„Pozrite sa, aké tímy chýbali na turnaji v Rusku – Holandsko, Čile či Taliansko… Finalista z Chorvátska si účasť vybojoval až v baráži. Budeme sa s Katarčanmi rozprávať o možnosti rozšírenia počtu účastníkov,“ poznamenal Infantino.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gianni Infantino