Koniec výnimiek pre Isinbajevovú

Bez názvu
Jelena Isinbajevová Foto: SITA/AP

MOSKVA 6. apríla (WEBNOVINY) – Dvadsaťsedemnásobná svetová rekordérka v skoku o žrdi Jelena Isinbajevová už nebude mať výnimku a aj ona sa bude musieť kvalifikovať na vrcholné medzinárodné podujatia na ruskom šampionáte. Uviedol to šéftréner atletickej reprezentácie Ruska Valentin Maslakov v rozhovore pre agentúru All-Sport.

Ak si bude chcieť Isinbajevová zabezpečiť štart na júlových ME v Barcelone, bude musieť skákať na majstrovstvách krajiny v Saransku 11. až 16. júla. Podľa Maslakova zatiaľ nie je isté, či sa dvojnásobná olympijská šampiónka, ktorej nevyšli posledné dve významné podujatia (MS 2009 – neskočila vo finále základ, HMS 2010 – skončila až štvrtá), bude vôbec uchádzať o účasť na kontinentálnom šampionáte. Isinbajevová totiž po neúspechu v Dauhe pripustila, že si od vrcholovej atletiky zrejme na rok oddýchne.

Voľné karty pre ME 2010 v Barcelone dostali od ruskej federácie iba majstri sveta z Berlína 2009 výškar Jaroslav Rybakov a chodecké trio Oľga Kaniskinová, Valerij Borčin a Sergej Kirďapkin.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jelena Isinbajevová