Konkrétne zmeny v daniach budú známe po rokovaniach

Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico Foto: Archívne foto SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 27. apríla (WEBNOVINY) – Vyššie zdanenie nadštandardne zarábajúcich firiem a fyzických osôb, či možné zvýšenie príjmov z majetkových daní.

Aj to sú niektoré z opatrení, ktoré chce vláda prijať s cieľom získať zdroje potrebné na konsolidáciu verejných financií.

Vo vládou schválenom programovom vyhlásení je podľa premiéra Roberta Fica pomenovaný trend ďalšieho vývoja, ktorý podľa jeho slov jasne prenáša ozdravenie verejných financií na plecia silných a bohatých.

Konkrétne opatrenia napríklad v daňovej oblasti budú podľa Roberta Fica známe až po diskusiách v rámci novej Rady solidarity a rozvoja za účasti partnerov sociálneho dialógu.

„Tam padne rozhodnutie, aká bude sadzba, pokiaľ ide o príjem človeka, ak má platiť vyššiu daň z príjmu fyzických osôb. Tam padne rozhodnutie, aká bude sadzba bankového odvodu. Tam padne rozhodnutie, či zavedieme alebo nezavedieme transakčnú daň,“ vyhlásil po piatkovom rokovaní vlády Fico.

Premiér zároveň pripustil, že vláda zvýši aj niektoré spotrebné dane, ako napríklad spotrebnú daň z alkoholu či tabaku. Zopakoval však, že kabinet nebude zvyšovať daň z pridanej hodnoty.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico