Konkurencia pre Apple Watch – Samsung Gear S2 – už v predaji

samsung, apple
youtube.com

Od stredy sú na trhu nové hodinky od Samsungu. Uviedli ich v Austrálii a jej obyvatelia tak majú alternatívu k Apple Watch, s ktorou môžu prijímať správy a emaily. Upozorní ich na ne jemná vibrácia na zápästí.

Hodinky sú dostupné v dvoch verziách – Gear S2 a Gear S2 classic. Hodinky sú 11,4 milimetra tenké a majú trojcentimetrový ciferník. Zlou správou pre používateľov iPhonov ale je, že Samsung Gear S2 pracujú iba s Android systémom. Aspoň nateraz.

Model Gear S2 stojí „iba“ 361 amerických dolárov (499 austrálskych dolárov) a model Gear S2 classic 433 dolárov (599 austrálskych).

Samsung hodinky
VANCOUVER 25. februára (WEBNOVINY) - Hokejový ošiaľ v kanadskom Vancouveri vrcholí. Streda 24. februára priniesla jeden z najočakávanejších duelov XXI. zimných olympijských hier medzi domácou Kanadou a dvojnásobným úradujúcim majstrom sveta Ruskom. Zápas, ktorý bol pôvodne "naplánovaný" a očakávaný až ako finále v nedeľu 28. februára, sa napokon uskutočnil už vo štvrťfinálovej fáze. Dostať sa do haly Canada Hockey Place na megašláger olympijského hokejového turnaja vôbec nebolo jednoduché. Vstupenky boli beznádejne vypredané. Jedinou šancou bolo podporiť ziskuchtivých priekupníkov, ktorých bolo v uliciach v okolí domovského štadióna tímu NHL Vancouver Canucks nespočetné množstvo. "Núkali mi lístok na zápas s Ruskom za 500 kanadských dolárov. No povedal som im, že ja mám doma kvalitný televízor," povedal pred halou milý kanadský dôchodca. Podľa správ zámorských médií sa cena vstupeniek šplhala na čiernom trhu až k sume 4000 CAD. Oba fanúšikovské tábory vytvorili už počas rozcvičky skvelú atmosféru, ktorá k jednoznačne najsledovanejšiemu duelu doterajšieho priebehu turnaja určite patrila. SITA - od vyslaného redaktora Miroslava Antola

Obidva modely od Samsungu sú v ponuke v tmavosivej farbe s rovnako sivým remienkom alebo v striebornej farbe s bielym remienkom. Model hodiniek Gear S2 classic je ešte dostupný aj v čiernom prevedení s koženým remienkom. Kto s remienkom nie je spokojný, môže si ho vymeniť, a to za sumu od 43 do 64 amerických dolárov.

Hodinkami sa pripojíš k Nike+ Running programu, uvidíš, aké je počasie, môžeš si spustiť digitálneho asistenta vo forme S-Voice a navigáciu – všetko, samozrejme, dotykovo. Nanešťastie, Samsung sa vyjadril, že Facebook a Instagram, ktoré patria k najpopulárnejším appkám, nebudú pre vlastníkov týchto hodiniek pri ich uvedení na trh dostupné.

Ak máš aj napriek tomu o ne záujem, môžeš si ich objednať online aj z obchodov v Sydney alebo Melbourne. Alebo si počkáš do novembra, keď sa stanú o čosi prístupnejšie aj pre Európanov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleSamsung